NAUKI ŚCISŁE I PRZYRODNICZE, CZYLI CZY JEST MIĘDZY NAMI CHEMIA

NAUKI ŚCISŁE I PRZYRODNICZE, CZYLI CZY JEST MIĘDZY NAMI CHEMIA

O otaczającym nas świecie, o tym po czym chodzimy i o tym co dzieje się ponad naszymi głowami dowiemy się uczestnicząc w wydarzeniach w tej grupie nauk, a jest ich ponad 150. Słyszeliście o makaronach i jajkach sadzonych w jaskiniach?  Nie, nie jest to nowy lokal gastronomiczny na Dolnym Śląsku. O procesach formowania się jaskiń i ich faunie i florze dowiecie się na DFN. Ciekawe zjawiska  dzieją się pod ziemią, a także ponad nią. Wyładowania atmosferyczne i inne zjawiska pogodowe będziemy mogli obejrzeć w laboratoriach w warunkach kontrolowanych tak, by zrozumieć przyczynę ich powstawania i przebieg. Następnie udamy sie jeszcze dalej – w kosmos. Sprawdzimy jak teleskop Hubble’a  wpłynął na rozwój astronomii i pooglądamy gwiazdy w planetarium UWr. Najmłodsi uczestnicy będą mogli zbudować sondę kosmiczną. Może to być wstęp do kariery naukowej i pierwsza pozycja w CV do pracy w NASA.

- dfn - nauki scisle - nauki ścisłe - nauki przyrodnicze - festiwal nauki - pwr - uwr - umed - uniwersytet medyczny - politechnika wrocławska - uniwersytet wrocławski - popularyzacja nauki

Wracając na ziemię zajmiemy się mierzeniem jakości powietrza i tym, co możemy zrobić, byśmy mogli zrobić, by je poprawić. Drugą niezmiernie ważną rzeczą w życiu człowieka jest woda. Temu zagadnieniu poświęcimy dużo czasu. MPWiK SA we Wrocławiu zaprosi naszych gości do Hydropolis – najlepszego miejsca w kraju, gdzie można rozmawiać o wodzie. Czy pić kranówkę? Jeśli nadal zadajecie sobie to pytanie to musicie przyjść na DFN! Jak żyć w czasach katastrofy klimatycznej? Trudne pytanie, ale wspólnie z naszymi naukowcami spróbujemy na nie odpowiedzieć. Warsztaty chemiczne, magia fizyki czy zagadki matematyczne to tematy, które przyciągają wielu festiwalowych gości. I tym razem postaramy się nieco „odczarować” trudne zagadnienia nauk ścisłych i „oczarować” naszych odbiorców. Więcej informacji o tej grupie tematycznej znajdziecie tutaj.

BO