XXIII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI 2020 – PROGRAM, ZMIANY, NOWOŚCI

XXIII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI 2020 – PROGRAM, ZMIANY, NOWOŚCI

Szanowni Goście Festiwalowi!

 W najbliższych dniach ukaże się drukowany Program DFN, a w nim kilka istotnych zmian. Pierwszą z nich mogliście już zauważyć przeglądając program na naszej stronie – jest to nowy podział tematyczny festiwalowych spotkań wg wprowadzonej w 2019 r. przez MNiSW klasyfikacji dziedzin nauki. Drugą zmianą widoczną już na stronie jest dodatkowy podział wiekowy dla szkół podstawowych (kl. 1-3, 4-6, 7-8). Podział ten będzie miał również odzwierciedlenie w Programie drukowanym. Chcielibyśmy, by zmiany te ułatwiły Wam wyszukanie ciekawych wydarzeń w ramach DFN. Gdy weźmiecie do rąk wydrukowany egzemplarz spostrzeżecie, że połączyliśmy Program z gazetką Na Tropach Wiedzy. Teraz możecie przeczytać kilka ciekawych popularnonaukowych artykułów np. w czasie oczekiwania na rozpoczęcie się zaplanowanych zajęć lub w autobusie w drodze na festiwalowy wykład.

- dfn - okładka programu - nauka 2.0 - festiwal nauki - wrocław - dolny śląsk - popularyzacja

Z niecierpliwością czekamy na dwie kolejne nowości – stronę internetową DFN oraz specjalną aplikację na urządzenia mobilne. Prace trwają od jakiegoś czasu i do września planujemy uruchomienie obu serwisów.

Sytuacja epidemiczna jaka zaskoczyła nas w 2020 roku wymusiła na nas istotne zmiany co do przeprowadzenie niektórych spotkań. Niestety w tym roku nie odbędą się duże przedsięwzięcia, które przyciągały licznych odbiorców jak np. Park Wiedzy. Inne z nich zostaną wyemitowane na naszym kanale YouTube oraz Facebook’u.  Już teraz zapraszamy do obejrzenia uroczystej Inauguracji, wykładu prof. Jana Miodka czy sprawdzenia się podczas Dyktanda, które odczyta dla Was także prof. Miodek. Wiele z wydarzeń odbędzie się jak dotychczas z zachowaniem środków bezpieczeństwa o co prosimy także naszych gości (maseczki, mycie rąk, dystans społeczny). Pamiętajmy, że pandemia nie słabnie, a bezpieczeństwo jest dla nas wszystkich priorytetem.  W związku z sytuacją nowością będą także zajęcia online. Będziemy korzystać z platform MS Teams i Zoom i in. Część wykładów i pokazów odbędzie się sieci lub tradycyjnie „face to face”. Szczegóły śledźcie na stronie przy konkretnym tytule, który Was zainteresuje.

Przygotowujemy dla Was wiele ciekawych wydarzeń, z których część będziecie mogli śledzić w zaciszu własnego domu! Opis poszczególnych grup tematycznych będziemy starali się Wam przybliżyć w kolejnych tygodniach przed Festiwalem.

29.07.2020 r.

BO