DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI LAUREATEM KONKURSU POPULARYZATOR NAUKI 2019!

DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI LAUREATEM KONKURSU POPULARYZATOR NAUKI 2019!

Udało się!!! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatem nagrody głównej 15. edycji konkursu Popularyzator Nauki w roku 2019 został… Dolnośląski Festiwal Nauki!!!

Tytuł Popularyzatora Nauki jest najstarszym i najbardziej prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym w Polsce. Nagradzani są w nim uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz działacze społeczni, których pasją jest dzielenie się wiedzą i przybliżanie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim. Konkurs organizowany jest przez serwis PAP Nauka w Polsce przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Spośród setki wyróżnionych kandydatów Kapituła Konkursu w składzie: prof. Michał Kleiber (przewodniczący) – jeden z inicjatorów konkursu, wiceprezes Europejskiej Akademii Nauk i Sztuki, wieloletni prezes PAN, Sebastian Skuza – wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Magdalena Fikus – popularyzatorka nauki, współorganizatorka warszawskiego Festiwalu Nauki; Robert Firmhofer – dyrektor Centrum Nauki Kopernik, red. Krzysztof Michalski – dziennikarz naukowy Polskiego Radia, dr hab. Robert Mysłajek – przyrodnik, popularyzator nauki, laureat konkursu w 2016 r. wybrała właśnie NAS – organizatorów i realizatorów tego wyjątkowego dla województwa dolnośląskiego przedsięwzięcia. Jest to wspólna nagroda dla tych wszystkich, którzy od początku istnienia Festiwalu w 1998 przyczynili się do jego rozwoju, organizując wydarzenia w jego ramach, wspierając go swoimi działaniami oraz nierzadko udzielając finansowego wsparcia. To także wyróżnienie dla wszystkich naszych gości, którzy co roku tłumnie biorą udział w realizowanych przedsięwzięciach i bez których dialog popularyzacji nauki nie mógłby zaistnieć. Dziękujemy!

Nagrodę główną wręczył Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi sylwetkami http://naukawpolsce.pap.pl/popularyzacja

Więcej informacji

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C80005%2Ckonkurs-popularyzator-nauki-dziekujemy-za-zgloszenia.html

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C80434%2Cznamy-juz-finalistow-konkursu-popularyzator-nauki-2019.html

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C80512%2Cdolnoslaski-festiwal-nauki-pigulka-edukacyjna-dla-glodnych-wiedzy.html