EUSEA (European Science Engagement Association), czyli Europejskie Stowarzyszenie Organizacji zaangażowanych w naukę to stowarzyszenie, do którego DFN należy od chwili jej powstania w 2001 roku. EUSEA stanowi platformę wymiany doświadczeń…
Szanowni Przyjaciele i Sympatycy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki! Gdy mija czas intensywnych przygotowań i realizacji programu kolejnej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, nadchodzi moment refleksji i podsumowania: co udało się przeprowadzić zgodnie…
Wspaniale, że Dolnośląski Festiwal Nauki w Regionie cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Nie tylko organizacja Festiwalu ma znaczenie, ale także sposób, w jaki mieszkańcy angażują się w odkrywanie nauki. Bogaty…
Wałbrzych, drugie co do wielkości miasto Dolnego Śląska położone w Kotlinie Wałbrzyskiej i na zboczach otaczających je Gór Wałbrzyskich, zaprasza na festiwalowe spotkania z nauką. Wiedza ogromnie wzbogaca, kreuje nowe…
Komisja Konkursowa w dniu 11 października rozstrzygnęła konkurs pt. „Wrocław – Miasto Nauki” w ramach XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Oto lista laureatów: Kategoria „rysunek, klasy 0-3”: I miejsce Ivan Seneiko,…
Zgorzelec to miasto na pograniczu polsko-niemieckim. W tym roku oba Państwa wezmą udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki! Planetarium w Goerlitz otworzy swoje drzwi dla pasjonatów nauki. Cud miód. Miód Pyłek…
Bolesławiec to patronimiczna nazwa wywodzącą się od słowiańskiego imienia Bolesław. Imię to oznacza „bardzo sławny” i nadano ją miastu na cześć fundatora Bolesława I Wysokiego. Bolesławiec słynie przede wszystkim z przepięknej, tradycyjnej ceramiki,…
Lubin to przede wszystkim Zakłady Górnicze, posiadające podziemną kopalnię miedzi, z której co roku wydobywa się około 7 milionów ton rud, oprócz głównie wydobywanej miedzi, również srebro, nikiel, kobalt i…
Ząbkowice Śląskie – miasto Krzywej Wieży i tajemnicy z Frankensteinem, miasto pełne atrakcji, w którym układ urbanistyczny centrum nawiązuje do średniowiecznej przeszłości miasta. Zapraszamy na naukowe spotkania do Ząbkowic Śląskich,…
Stolica Karkonoszy Jelenia Góra to miasto, w którym nie tylko górscy pasjonaci znajdą moc atrakcji. Są tutaj liczne zamki, pałace, jeziora, tamy, punkty widokowe oraz muzea. Po raz czterdziesty plac…
Ziemia Kłodzka jest jednym z piękniejszych regionów Polski – teren dawnego hrabstwa kłodzkiego, dziś powiatu kłodzkiego, położony na południu Polski, w Sudetach, otoczony przez liczne pasma górskie. Region ten jest…
Głogów, jedno z najstarszych miast w Polsce słynnie z ciekawej architektury. Głogów może się pochwalić bogatą, wielokulturową historią. Dla jego rozwoju kluczowe były nie tylko wpływy polskie i niemieckie, lecz również czeskie, żydowskie, szwedzkie…
Nazwa miasta pochodzi od nazwiska arcymistrza pszczelarstwa księdza Jana Dzierżonia. W powojennej historii Dzierżoniów słynął z produkcji w zakładach radiowych DIORA, których ważnym aspektem działalności była produkcja na eksport. DIORA…
Legnica to prężny ośrodek kulturalny i artystyczny Dolnego Śląska. W mieście działa Muzeum Miedzi, Galeria Sztuki – specjalizująca się w wystawach srebra artystycznego, Legnickie Centrum Kultury, Legnicka Orkiestra Symfoniczna. W…
Dolnośląski Festiwal Nauki to fascynujące wydarzenie, które służy propagowaniu wiedzy i inspirowaniu rozwoju ludzi i planety. Dążenie do odkrywania, poznania, zrozumienia nowych rzeczy stanowi o sile ludzkości, a DFN jest…
Mamy zaszczyt poinformować, iż laureatami konkursu VII Dyktando Wrocławskie zostali: Autorką tegorocznego tekstu jest prof. Małgorzata Dawidziak-Kładoczna. W tym roku z dyktandem mierzyło się 30 osób.
W pełni uzasadnione jest stwierdzenie, że DFN jest największym tego rodzaju przedsięwzięciem w Polsce, wykraczając swoim zasięgiem oddziaływania poza Uczelnie Wyższe, poza miasto Wrocław i sięgając do coraz liczniejszych ośrodków…
Pasjonaci Nauki! Pamiętajcie, że na część zajęć obowiązują ZAPISY Informacja o tym, gdzie i kiedy się zapisać znajduje się przy każdym spotkaniu po wejściu w jego szczegóły. Zapisy prowadzą wykładowcy…
Ponad 200 spotkań przygotowali naukowcy Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesującą Cię tematykę znajdziesz dzięki wyszukiwarce wydarzeń. Wybierz Organizatora, Wydział lub dziedzinę nauki i voila! 14 jednostek uczelnianych po raz kolejny przygotowało ofertę…
Różnorodność tematów, które na Festiwalu Nauki zostają poruszone w murach Politechniki Wrocławskiej jest tak ogromna, że nie wiadomo od czego zacząć. W tym wyborze pomaga nam wyszukiwarka wydarzeń na stronie…
Gratulujemy pracownikowi naszego Biura, magistrowi Andrzejowi Graulowi przejścia procesu rekrutacyjnego i zaakceptowania jego kandydatury do Zespołu ds. Popularyzacji Nauki przy Krajowej Radzie Doktorantów!Wierzymy, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści Dolnośląskiemu…
Rozpoczynamy zbieranie zgłoszeń do programu XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki! NAUKA PORUSZA! – tegoroczne hasło nawiązuje do Roku Mikołaja Kopernika i tematy z tym związane będą motywem przewodnim 26. edycji DFN.…
Uwaga zmiany: Zmiana z dnia 6.10: zmiana w regionie Ząbkowice Śląskie: Kot, pies, czy fretka? Jak wybrać najlepszego przyjaciela? odbędzie się 10. października o godzinie 9:45. Zmiana z dnia 29.09:…
1. Należy wpisać tytuł spotkania oraz krótki opis. Opis powinien być zachętą dla uczestników, zostanie on umieszczony wyłącznie na stronie internetowej. 2. Organizator – wybierz z listy, jeśli nie znajdziesz…
W poniedziałek 12 grudnia 2022 r. na wieczną wartę odszedł gen. Mirosław Hermaszewski. Polski lotnik, pierwszy i do tej pory jedyny Polak w kosmosie. U nas na Festiwalu gościł dwukrotnie:…
Podczas 6. Śląskiego Festiwalu Nauki w grudniu odbędzie się EXPO festiwali. DFN będą reprezentować dwie drużyny naukowców/ popularyzatorów: filolodzy i językoznawcy z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studenci z projektu Scorpio przy…
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki! Właśnie zakończyliśmy jubileuszową XXV edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Ukoronowaniem naszych wspólnych wysiłków były przedstawione imprezy – wykłady, prezentacje, konkursy, warsztaty, wycieczki…
Kochani! Ostatniego dnia jubileuszowej 25. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, tj. 28 października 2022 r., przy Biurze DFN (ul. Świdnicka 10) zamieszkał „De-eF-eNek”! Zapraszamy do odwiedzenia naszego krasnalka i udostępnianie zdjęć…
Drodzy Państwo Koordynatorzy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Regionie! Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za współpracę. Państwa zaangażowanie pozwala na podejmowanie trudnych wyzwań w świecie nauki. Dziękuję za przyjazną atmosferę, jaka towarzyszyła…
Jubileusz 25-lecia Dolnośląskiego Festiwalu Nauki był okazją do przeprowadzenia konkursu na plakat promujący ideę popularyzowania nauki. Ten pomysł zrodził się w Centrum Kultury MUZA w Lubinie, w którym Festiwal gości…
Mamy zaszczyt poinformować, że w tegorocznym finale konkursu Popularyzator Nauki 2022 znalazło się aż trzech kandydatów z Wrocławia! W kategorii Naukowiec nominowany został dr Paweł Gawłowski – ratownik medyczny z…
Wałbrzych to znany ośrodek przemysłowy, akademicki i naukowy Polskiej Akademii Nauk. Wałbrzych jest jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce, na terenie którego istnieje 7 parków miejskich, oraz 2 parki…
Dzierżoniów to historyczne miasto położone w Kotlinie Dzierżoniowskiej u podnóża Gór Sowich. Obecna, polska nazwa miasta Dzierżoniów została nadana dla upamiętnienia ks. Jana Dzierżonia – wybitnego śląskiego badacza pszczół. Festiwalowy…
Stolica Karkonoszy, Jelenia Góra to doskonała baza wypadowa do aktywnej turystyki w regionie, która oferuje szereg atrakcji zwiedzającym. Kaplica św. Anny sąsiaduje z Bramą Wojanowską, na której są charakterystyczne herby…
Lubin związany jest z przemysłem wydobywczym i przetwórczym rudy miedzi, której najbogatsze złoża znajdują się w Europie. W lubińskich kopalniach należących do KGHM Polska Miedź SA wydobywa się również srebro.…
Ząbkowice Śląskie, niezwykła miejscowość na Dolnym Śląsku, w którym swoje korzenie ma straszna historia o Frankensteinie. Obecnie na Dworze rycerza Kauffunga (najstarszy budynek mieszkalny w Ząbkowicach) można zasiąść na ławie…
Przygraniczne miasto Europejskie Zgorzelec posiada różnorodną i szeroko zakrojoną współpracę międzynarodową, z Niemcami, Czechami, Ukrainą, Litwą i Francją. Należy podkreślić, miasta graniczne Zgorzelec i Görlitz jako nieliczne na naszym kontynencie…
Jedno z najważniejszych miast krainy historycznej zwanej Ziemią Kłodzką. Roślinność naturalna Bystrzycy Kłodzkiej należy do Sudeckiej Krainy Podgórza Okręgu Środkowo sudeckiego. Jest ona typowa dla pogórza Sudeckiego. Fauna nie różni…
Głogów zachwyca walorami przyrodniczymi, które stanowią szata roślinna i zwierzęca, gleby, wody i urozmaicony krajobraz. Jakość środowiska wpływa znacząco na samopoczucie i zdrowie jego mieszkańców. Przemysł miedziowy posiada nadal największe…
Bolesławieckie zakłady ceramiczne są jednym z największych producentów ceramiki stołowej ręcznie formowanej i ręcznie zdobionej unikalną techniką stempelkową. Oryginalna ceramika światowej sławy z Bolesławca to piękna „wizytówka” Regionu. Miasto, w…
Czy wiecie, że jednym z Ambasadorów DFN jest tenisista Hubert Hurkacz? Związany z Wrocławiem sportowiec przesyła Wam wszystkim pozdrowienia, gdzieś z drugiego końca świata!
Jak powstał i rozrastał się Dolnośląski Festiwal Nauki? Politechnika Wrocławska przygotowała specjalny film, w którym jego twórcy i goście specjalni wypowiadają się na temat pierwszych lat Festiwalu w tej uczelni.…
The Kash Mittal Award przyznawana jest od 2002 r. wybitnym naukowcom z dziedziny surfaktantów. Podczas 23. edycji Symposium on Surfactants In Solution odbywającej się na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w…
LGOM – Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy jest głównym ośrodkiem przemysłu miedziowego w Polsce, jednym z największych ośrodków eksploatacji miedzi na świecie. W LGOM – Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy – znajdują się zakłady…
Popularyzacja nauki odgrywa ważną rolę w rozwoju społecznym, polegającą na przekazie informacji prezentującej jej osiągnięcia. Upowszechnienie osiągnięć naukowców powinno uzupełniać proces kształcenia, skutecznie go uatrakcyjniać i aktualizować. Mandat zaufania udzielony…
Zapraszamy do wysłuchania podcasty z dr Martą Śleziak z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Wszystkie rozmowy w ramach Dolnośląskich Podcastów Nauki znajdziesz tutaj.
To ostatni dzień spotkań we Wrocławiu, ale wciąż dużo się dzieje. Na początku zagrajmy w zielone. Podczas Spaceru przez historię Wrocławia tropem koloru zielonego dowiemy się kiedy powstał pierwszy ogród…
Wybierz się na spacer po kampusie XIX-wiecznych klinik Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, odkryj ich historię i poznaj sławnych medyków Wrocławia. Jest to piesza gra miejska do samodzielnego przejścia w dowolnej…
To już przedostatni dzień Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W Centrum Festiwalowym na Politechnice Wrocławskiej drugi dzień trwają pokazy studenckich kół naukowych, a wśród nich trening sumo i judo, matematyka na wesoło,…
W wirze festiwalowych wydarzeń, przybliżymy kolejne imprezy. Już dziś o godz. 11.00 na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się polemika wyższej formy dotycząca Ignacego Łukasiewicza. Sprawdź na czym polega Debata Oksfordzka: W…
Gościem podcastu jest dr Aleksandra Pijarowska z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Wszystkie rozmowy znajdziesz tutaj.
Zapraszamy do udziału w wykładzie Technologie bezwykopowej budowy rurociągów – podziemnej infrastruktury sieciowej – od pierwszych zastosowań do dnia dzisiejszego na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. W ramach…
Za nami uroczysta Inauguracja XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i pierwszy dzień festiwalowych imprez. Przed nami festiwalowy weekend z nauką. W ramach panelu CSI: Kryminalne zagadki Wrocławia bardzo ciekawie zapowiada się…
Jeśli macie w sobie duszę podróżnika i interesuje was historia Ziemi to jest to wykład dla Was.W trakcie wykładu zobaczycie jak wygląda praca geologa za kołem podbiegunowym i dlaczego podejmujemy…
To już dwunasta odsłona Dolnośląskich Podcastów Nauki. Zachęcamy do wysłuchania wszystkich rozmów. Znajdziesz je tutaj.
Politechnika Wrocławska to jeden z największych Organizatorów Festiwalu we Wrocławiu. Wśród bogatej oferty zajęć z każdej dziedziny nauki (humaniści także znajdą coś dla siebie) przedstawiamy wybrane propozycje, na które są…
Weekendowa odsłona Dolnośląskich Podcastów Nauki prezentuje się następująco: Odcinek 10. Dlaczego archeolodzy uwielbiają toalety? Odcinek 11. Jak wyglądają wczorajsze technologie jutra? Wszystkie odcinki znajdziecie tutaj.
Radź się przeszłości, kieruj się teraźniejszością, patrz w przyszłość Szanowni Państwo! Wiele jest festiwali, ale taki tylko jeden… Od 25 lat Dolnośląski Festiwal Nauki wypełnia stolicę Dolnego Śląska na kilka…
Szanowni Państwo! Mieszkańcy Dolnego Śląska! W 2012 r. prosiliśmy Was o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej popularyzacji nauki. Po 10 latach chcemy powtórzyć to krótkie badanie, by następnie porównać oba i…
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą jubileuszowej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Program jest dostępny na stronie poprzez: wyszukiwarkę imprez, dzięki której znajdziesz interesującą propozycję dla określonej grupy wiekowej, z dziedziny,…
Zapraszamy do Budynku C-13 na pokazy kół naukowych Politechniki Wrocławskiej. W tym miejscu czekać na Państwa będą liczne atrakcje, m. in. pokazy interaktywne, gry logiczne, pokazy sportowe, demonstracje robotów i…
Już od września publikujemy na naszym kanale Youtube (a także na Spotify, Anchor, Apple Podcasts, RSS) rozmowy z osobami zaangażowanymi w tworzenie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Są to pracownicy instytucji kultury,…
wystawa 15-23.09 Wrocław miastem nauki. Śladami uczonych, wynalazków i wydarzeń (4) 17.09 godz. 16 25 lat Festiwalu (1699) spotkanie jubileuszowe (wstęp tylko z zaproszeniem) 19.09 godz. 10 Naukowe blogowanie –…
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO na projekt plakatu Jubileuszowego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki pn.: „Mój Festiwal” I. ORGANIZATOR Centrum Kultury „Muza” 59-300 Lubin, ul. Armii Krajowej 1 www.ckmuza.eu II. KATEGORIE WIEKOWE I KRYTERIA…
Trzy dni trwał pierwszy Festiwal Nauki we Wrocławiu. 25, 26 i 27 września 1998 r. Uroczysta Inauguracja odbyła się oczywiście w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Na temat „Etyki i moralności…
Szanowni Państwo! W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, chcielibyśmy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych Świąt pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny…
Program XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022 w Zgorzelcu: Złe powietrze. O smogu i jego zabójczych skutkach (1594) Drugi kot(d) czyli rzecz o epigenetyce (1593) „Wielcy ludzie żyli w brudzie” –…
Wszystkie informacje na temat danego spotkania znaleźć można po kliknięciu w tytuł wydarzenia z poziomu wyszukiwarki!!! Zmiana z dnia 19.10: Wykład Wirusy – skąd wzięli się najmniejsi mieszkańcy Ziemi?” który…
Liczy się Nauka! – takie hasło będzie przyświecać jubileuszowej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Po raz 25. uczelnie wyższe Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz liczne instytucje edukacyjne i kulturalne zaproszą…
Rolę Ambasadora Dolnośląskiego Festiwalu Nauki przyjęły wyjątkowe osobowości reprezentujące nasz region. Łączy nas idea dzielenia się wiedzą i popularyzowania nauki. Poniżej przedstawiamy Wam sylwetki naszych Ambasadorów: Prof. dr hab. Jan…
Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego święta. Bezpłatna edukacja oraz popularyzacja wiedzy i osiągnięć naukowych to podstawowa misja niezwykłego wydarzenia, jakim jest nasz Festiwal Nauki. Trudne doświadczenia pandemii COVID-19,…
W tym roku po raz 25 odbędzie się największe święto nauki w Polsce – Dolnośląski Festiwal Nauki. Jesteśmy drugim co do wieku festiwalem tego typu w kraju (starszy o rok…
7 grudnia 2021 r. odbyła się (zdalnie) kolejna konferencja EUSEA. Jej motto brzmiało „Więcej niż konferencja”, gdyż celem tegorocznego spotkania były m.in. uczczenie dwudziestej rocznicy powstania organizacji. Spotkało się ponad…
Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, szczególnie w tym trudnym roku…W codziennym zabieganiu powoli przystajemy, oddajemy się refleksji i czekamy na wyjątkową Noc Wigilijną. Na to, co nas spotkało, spójrzmy…
Informujemy, iż 29 listopada 2021 r. Komisja Konkursowa rozstrzygnęła konkurs XXIV edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Poniżej lista laureatów: I miejsce – Marcel Orkusz (14 lat) – Makieta kolejowa II miejsce…
Szanowni Państwo, Koordynatorzy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Regionie! Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za zaangażowanie w organizację XXIV Festiwalu Nauki w Regionie Dolnośląskim. Jestem przekonana, że imprezy festiwalowe dzięki Państwa pracy…
Komisja Konkursowa w dniu 25 października 2021 r. wyłoniła laureatów konkursu: I miejsce – Karol Łukaszyk z Dolnośląskiego Zespółu Szkół w Bożkowie, praca pt. „Świat mikrobów – budowa komórki” II…
Dzierżoniów to miasteczko położone w Kotlinie Dzierżoniowskiej, tutaj powstały znane na całym świecie legendarne radiowe odbiorniki Diora. Sercem Dzierżoniowa jest Rynek ze średniowieczną wieżą ratusza. Została ona zbudowana na planie…
Wałbrzych to ważny ośrodek przemysłowy, akademicki i naukowy Polskiej Akademii Nauk, również o funkcjach przemysłowo-handlowo-usługowych z rozwijającymi się funkcjami ośrodka turystycznego. Miasto to z pięknym Centrum Nauki i Sztuki –zlokalizowanym…
Lubin związany jest z przemysłem wydobywczym i przetwórczym rudy miedzi. Znajduje się tutaj najstarsza kopalnia w polskim Zagłębiu Miedziowy, wydobywana tam polimetaliczna ruda zawiera głównie miedź oraz srebro. Miasto z…
Jelenia Góra to doskonała baza wypadowa do aktywnej turystyki w regionie. Fontanna Neptuna przed ratuszem symbolizuje zagraniczne kontakty miasta. Można zajrzeć do Bazyliki świętych Erazma i Pankracego, która jest najstarszym…
Ząbkowice Śląskie to piękne, zabytkowe miasto o wspaniałej architekturze i trochę tajemniczej przeszłości. Wspomnę, Krzywa Wieża nazywana „śląską Pizą” – jedna z atrakcji turystycznych Dolnego Śląska, renesansowa budowla obronna – Zamek…
Bystrzyca Kłodzka to malownicza miejscowość historyczna słynąca z ciekawych zabytków z unikatową zabudową tarasową. Oryginalny pręgierz zdobi Mały Rynek – najbardziej okazałą budowlę na głównym placu Bystrzycy. W zabudowaniach dawnego…
Miasto ceramiki artystycznej – Bolesławiec słynie przede wszystkim z tradycyjnej ceramiki, która jest znanym na świecie polskim towarem eksportowym. Ceramika produkowana jest dzięki występowaniu w okolicach glin kamionkowych (już od…
Organizatorzy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Regionie zapraszają na spotkania z nauką do Głogowa, miasta o bogatej historii, które powoli zrzuca skórę „szarego” przemysłowego ośrodka i zaczyna przyciągać turystów. W Głogowie…
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs nr 11.2021.DFN.A z dnia 29.09.2021 r. na stanowisko starszego referenta w Biurze Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 października 2021 r. Zakres obowiązków: obsługa administracyjna…
W sobotę 18.09 zakończył się konkurs: “Od Science Fiction do Science”, czyli 500 chemicznych zagadek ukrytych w literaturzeorganizowany przez dr hab. Mariolę Kuczer, dr Monikę Biernat, dr Marka Cebrata, dr…
Edycja regionalna po raz drugi odbywa się w wersji online i tak jak edycja wrocławska część spotkań to przygotowane wcześniej nagrania, które można obejrzeć z każdego miejsca na świecie, a…
Festiwal Nauki to wydarzenie popularnonaukowe, które prezentuje zarówno historyczne jak i najnowsze osiągnięcia nauki. Formy prezentacji są bardzo zróżnicowane od wykładów poprzez pokazy, konkursy i quizy. Dziś prezentujemy te ze…
Stanisław Lem – jego nazwiskiem nazwano planetoidę oraz pierwszego polskiego satelitę naukowego. We wrześniu 2021 r. obchodzimy setną rocznicę urodzin tego wybitnego pisarza i wizjonera. Smartfony, e-booki, Internet czy Google…
Czy wersja zdalna Dolnośląskiego Festiwalu Nauki musi oznaczać siedzenie w domu przed komputerem? Otóż niekoniecznie! Choć wszystkie spotkania (z jednym wyjątkiem, o którym za chwilę) odbywają się w tym roku…
Program XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022 w Ząbkowicach Śląskich: Zdrowie uchodźców wojennych z Ukrainy – wykład inauguracyjny (1554) Magia drzew – lasoterapia w teorii i praktyce (1675) Magia drzew –…
Program XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022 w Bystrzycy Kłodzkiej: Dlaczego właśnie harcerstwo? (1697) Fakty i mity w ochronie przyrody (1696) Środki gaśnicze oraz podręczny sprzęt gaśniczy służący do zwalczania pożarów…
Program XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022 w Wałbrzychu: Robot Chirurgiczny da Vinci w dobie pandemii – wykład inauguracyjny (2321) Hermeneutyka, czyli o jawnych i ukrytych sensach tekstów kultury (1692) Dolina…
Program XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022 w Bolesławcu: Czy od dziś żyjemy na kredyt? Katastrofalne skutki zmian klimatu – wykład inauguracyjny (1266) Arktyka oczami geologa (1279) Jak Jak żyć i jak…
Wracasz po pracy do domu, a tu jeszcze gotowanie, prasowanie, malowanie mieszkania. To dobry czas, by wziąć udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki i posłuchać o najnowszych osiągnięciach nauki lub zapytać…
Pokaż kotku co masz w środku – z miłości do serca(1743) Biotechnolog i nowotwór – jak nowoczesna biologia molekularna wspiera onkologóww walce z rakiem?(1721) Świat leków i suplementów diety okiem…
Program XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022 w Jeleniej Górze: Czy warto być inżynierem? – Historia Edisona i Tesli – wykład inauguracyjny (2225) Szczepionki – wynalazek anielski czy diabelski? (2239) Jak…
Program XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022 w Legnicy: Genetyka zła – czy usposobienie jest zapisane w genach?(1719) Pokaz pierwszej pomocy (2319) Muzyka (2318) Techniki walki z COVID (2317) Nowoczesne silniki…