Wojskowe pokazy, gry terenowe – weekend z Festiwalem Nauki

Wojskowe pokazy, gry terenowe – weekend z Festiwalem Nauki

Za nami uroczysta Inauguracja  XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i pierwszy dzień festiwalowych imprez. Przed nami festiwalowy weekend z nauką. 

W ramach panelu CSI: Kryminalne zagadki Wrocławia bardzo ciekawie zapowiada się wykład dra Łukasza Nawrockiego Fałszerstwa dzieł sztuki i metody ich identyfikacji. Wykładowca opowie o największych fałszerzach i fałszerstwach w historii, metodach ich rozpoznawania oraz o własnej, nowatorskiej metodzie badawczej. Zapraszamy na  Akademię Sztuk Pięknych, ul. Traugutta 19/21 o godz. 12.00.

Marzyliście kiedyś o podróżach w kosmosie albo zastanawialiście się kiedyś co sprawia, że rakiety lecą? Jeżeli tak to zapraszamy was na stoisko Koła Naukowego PWr Aerospace, na którym będziecie mogli wykonać specjalną rakietę pneumatyczną oraz dowiedzieć się więcej o tym jak działają. Zapraszamy na wystawę i warsztaty dla dzieci Rakiety Pneumatyczne.  Wydarzenie odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej, Kampus, ul. Długa 63 o godz. 10.00.

Kolejną imprezą, którą zainteresowani będą na pewno pasjonaci munduru, a takich wśród młodych ludzi na pewno nie brakuje,  są pokazy przygotowane przez żołnierzy z Akademii Wojsk Lądowych , a wśród nich m.in.

Ośrodek Kształtowania Kompetencji Przywódczych – Tor Lider

Elementy wyposażenia i praca sekcji na posterunku obserwacyjnym

Mundur Wojskowy w okresie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego

Posługiwanie się mapą topograficzną i odbiornikiem do nawigacji satelitarnej

Innowacyjne technologie wykorzystywane w szkoleniu ogniowym

Elementy walki w bliskim kontakcie

Pokazy odbędą się w Akademii Wojsk Lądowych, ul. Czajkowskiego 109 od godz. 8 do 14.

Najmłodszych pasjonatów astronomii na pewno zafascynuje pokaz organizowany przez Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego Planetarium dla dzieci. Niebo będzie można podziwiać w Instytucie Astronomii, ul. Kopernika 11 o godz. 13.00, 13.30 oraz o 14.00.

Każde dziecko przechodzi w swoim życiu etap fascynacji prehistorią i dinozaurami! Jednym przeszło wraz z wiekiem, a niektórzy pewnie zgłębiają wiedzę na ten temat. Dla jednych i drugich Wydział Nauk Biologicznych  przygotował wykład połączony z pokazem Czy dinozaury rzeczywiście były takie wielkie? Impreza odbędzie się na  Uniwersytecie Wrocławskim, Wydział Nauk Biologicznych, ul. Przybyszewskiego 63/77 o godz. 11.45 i będzie powtarzana w kolejnych dniach Festiwalu o tej samej godzinie aż do 21.09.

Jeżdżąc autobusami i tramwajami zauważam coraz częściej osoby układające Kostkę Rubika. Mam wrażenie, że ta na jakiś czas zapomniana „zabawka”, wraca do łask. Świetnie się składa! Dr Remigiusz Durka z Wydziału Fizyki i Astronomii UWr wygłosi wykład Kostka Rubika i wyższe wymiary.  Na wykład ten zapraszamy na Uniwersytet Wrocławski, Wydział Fizyki i Astronomii, pl. Maxa Borna 9 o godz. 18.00.

Zapraszamy także do udziału w grach terenowych:

Gra terenowa – kopalnia wiedzy o elektronice, fotonice i mikrosystemach

Quest historyczny – Kampus XIX-wiecznych klinik UMW

Zapraszamy na powyższe i na wiele innych wydarzeń!