english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gmina Wrocław

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

EWST dla Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

 „To już kolejny rok, w którym organizujemy wydarzenia łączące w sobie elementy promocji wiedzy oraz rozrywkę. Staramy się w ten sposób sprostać wymaganiom stawianym przez dwie wyjątkowo ważne dla Wrocławia imprezy – Dolnośląski Festiwal Nauki oraz Dni Seniora. Z roku na rok przekonujemy się, że ta formuła coraz lepiej się sprawdza, pozwalając wspólnie uczyć się i bawić kilku pokoleniom, a także integrując ze sobą osoby pochodzące z wielu różnych światów”- tak oto EWST komentuje swój udział w XXI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

W warsztatach organizowanych przez Ewangelikalną Wyższą Szkołę Teologiczną we Wrocławiu uczestniczyli licealiści z IX LO im. Juliusza Słowackiego, grupa dolnośląskich policjantów, słuchacze Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku oraz inne osoby, które zdecydowały się wybrać ten blok zajęciowy z bogatej oferty DFN i Dni Seniora. Ich współorganizatorem była Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Podczas tegorocznej edycji DFN EWST wraz z innymi współorganizatorami przygotowała dwa wydarzenia: warsztat „Wolność w dialogu - warsztaty kompetencji międzykulturowych” oraz spektakl „Pomoc sąsiedzka". Pierwsze z tych spotkań poruszało podstawowe tematy, takie jak: międzykulturowa komunikacja werbalna i pozawerbalna; stereotypy i uprzedzenia w kontaktach międzykulturowych; kulturowy wymiar norm oraz wartości, funkcjonujący na styku kultur i religii.

Spektakl natomiast przedstawiał historię Pani Joli (w rolę wcieliła się Marzena Graff) – ekscentrycznej samotnej kobiety z pasją do egzotycznych podróży oraz Pana Stefana (Aleksander Mikołajczak) – denerwującej „złotej rączki”. Każda z tych postaci ma inne życie i inne przyzwyczajenia, jednak mają również wspólne cechy – uważają, że zawsze mają rację i cenią sobie swoją własną wolność. Dodatkową atrakcją był przedspektaklowy mini-koncert Songs for English, którego artystkami są członkinie Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku, uczące się języka angielskiego poprzez śpiew.

Serdecznie dziękujemy Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej oraz innym współorganizatorom za wzięcie udziału w tegorocznej edycji DFN.

Źródło tekstu: http://www.ewst.pl/2018/09/wolnosc-zabawa-edukacja-dolnoslaski-festiwal-nauki-i-dni-seniora-w-ewst/;

Daria Dominiak

Zdjęcia: EWST

DRUKUJ drukuj

Member of European Science Events Association       * Znajdź nas: