english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gmina Wrocław

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

Z wizytą w RCKiK w ramach DFN

Jak co roku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu otworzyło swoje drzwi dla wszystkich interesujących się tematem krwiodawstwa. W ciągu sześciu festiwalowych dni gościliśmy młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska. W zajęciach uczestniczyło około 150 uczniów i pedagogów.

Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z ideą krwiodawstwa poprzez ukazanie roli jaką spełnia krew w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego. Omówiono również w jaki sposób można zostać Honorowym Dawcą Krwi, jakie warunki trzeba spełnić oraz jak wygląda „Droga Dawcy” w naszym Centrum.

Dowiedzieliśmy się, że krew jest niezbędnym elementem naszego życia oraz lekiem, którego niczym nie można zastąpić, a co dwie minuty ktoś na Dolnym Śląsku potrzebuje transfuzji. Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków i innych przewlekle chorych. Bez niej nie potrafimy funkcjonować. Bez niej nie ma nas. W ramach zajęć prowadzonych przez RCKiK podczas DFN mieliśmy wyjątkową okazję odwiedzenia pracowni, które na co dzień dostępne są wyłącznie dla pracowników.

DRUKUJ drukuj

Member of European Science Events Association       * Znajdź nas: