english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gmina Wrocław

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

Działo się na Festiwalu! WPT na DFN

Po raz kolejny w organizację Festiwalu Nauki włączyłą się Fundacja Pro Mathematica. W ramach XXI DFN przygotowała dla uczniów szkół podstawowych 4 warsztaty edukacyjne z obszaru nowych technologii. Zajęcia odbyły się w dniach 21.09.2018 pt. Roboty nie gęsi, swój język mają oraz 24.09.2018 pt. W jakim języku mówią roboty? Centrum Edukacyjne WPT, w którym odbywały się zajęcia, ugościło w sumie 47 uczniów, 28 z Wrocławia oraz 19 z Żórawiny.

Podczas zajęć z robotyki dzieci zostały wprowadzone do świata programowania, nauczyły się wykorzystywać język programistyczny Scratch, dzięki któremu mogły wprowadzić w ruch roboty Sphero i programować ich trasę do przejścia. Programowanie także towarzyszyło uczniom podczas warsztatów W jakim języku mówią roboty, którego nauka pozwoliła zaplanować drogę na zintegrowanych z robotem tabletach wykorzystując takie pojęcia jak: komenda, pętla, wiadomość, czy zmienna.

W trakcie wszystkich spotkań zaangażowanie dzieci było ogromne, roboty Sphero wędrowały po całej Sali, a przyswojona przez uczniów wiedza z programowania z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie w przedmiotach szkolnych. Młodzi uczestnicy z zainteresowaniem przysłuchiwali się prowadzącemu zajęcia i bez trudu opanowali prosty sposób, dzięki któremu roboty poruszały się, wydawały dźwięki a nawet wykonywały skomplikowane zadania.

DRUKUJ drukuj

Member of European Science Events Association       * Znajdź nas: