english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gmina Wrocław

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

Oceans Education XL Catlin na DFN – ciekawostki o rafie koralowej

Cykl festiwalowych imprez zbliża się do Nas wielkimi krokami. Pragniemy więc przybliżyć wszystkim miłośnikom naukowych wydarzeń kolejną imprezę, która zapewne zaciekawi najwybredniejszych z Was! Dziś odbędziemy podróż w głąb oceanów oraz mórz i poznamy tajemnice wspaniałej rafy koralowej!

Z czego składa się rafa koralowa? Gdzie występuje? Czy jest zagrożona? Na te oraz wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź 22 września na Wydziale Nauk i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego podczas wykładu „Wewnątrz rafy koralowej” prowadzonego przez panie Agatę Chometę oraz dr Magdalenę Matusiak-Małek, a także gościa specjalnego: Jamie'go Buchanana – Dunlopa założyciela Digital Explorer. To będzie interaktywny spotkanie z mnóstwem ciekawych wiadomości, o których dowiecie się, uczestnicząc właśnie w tym ciekawym spotkaniu.

To nie koniec! Po wykładzie zachęcamy Was do przyjścia na warsztat, w trakcie którego będziesz mógł sam stworzyć  łańcuch pokarmowy, sprawdzić jak szybko rozpuszcza się koral i czy oddychanie pod wodą mu szkodzi. Zaczerpniesz wiedzy o tym, jak chronić korale, jak w domu zrobić jadalny polip i własny wykrywacz pH.

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Przypominamy wszystkim chętnym o zapisach, które trwają od 3 do 13 września. Liczba osób jest ograniczona, dlatego warto skontaktować się mejlowo i wysłać wiadomość na adres agata.chometa@xlcatlin.com. Do zobaczenia!

Daria Dominiak

Źródło miniaturki: freepik.com

Źródło inf.: tekst Agaty Chomety

DRUKUJ drukuj

Member of European Science Events Association       * Znajdź nas: