english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gmina Wrocław

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

Poszukujemy wolontariuszy na XXI DFN!

Zbliżamy się do XXI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki! W roku obecnym będzie się on odbywał we Wrocławiu w dniach 20-26 września. Zapowiedzią wydarzenia będzie Park Wiedzy zaplanowany na weekend 15 i 16 września. Pod koniec września i w październiku Festiwal zagości w pozostałych miastach Dolnego Śląska.

Festiwal Nauki organizowany jest dzięki entuzjastom i ludziom poświęcającym bezinteresownie swój czas i zdolności dla dobra innych. Mamy nadzieję, że wśród wolontariuszy znajdziemy następców dla naszej działalności. Dla nich będzie to okazja do zdobycia doświadczenia w organizacji dużych przedsięwzięć, a również okazja do kontaktów z wrocławskim środowiskiem akademickim. Spotkania z gronem wykładowców i nauczycieli akademickich są sposobem na zapoznanie się "od kuchni" z funkcjonowaniem uczelni i pracą naukowca. Mamy nadzieję, że również w ten sposób uda nam się zachęcić do nauki, jako przyszłej drogi kariery zawodowej.
 
Osoby zgłaszające się proszone są o wypełnienie załączonego formularza i dostarczenie go do biura DFN drogą mailową lub osobiście.
 
 
Kogo szukamy?
Zapraszamy gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
 
Kiedy?
Pomoc wolontariuszy potrzebna nam będzie od 30 lipca do 31 sierpnia oraz 15 i 16 września podczas Parku Wiedzy – w wybranych przez Ciebie dniach.
 
Czego oczekujemy?
Wolontariuszom powierzone zostaną zadania organizacyjne i dystrybucyjne: przygotowanie wysyłki materiałów promocyjnych, rozprowadzenie ich po wrocławskich uczelniach i instytucjach kulturalnych oraz roznoszenie zaproszeń. Poza tym nieocenione będzie WASZE wsparcie przy obsłudze imprezy plenerowej – Parku Wiedzy.
 
Od naszych wolontariuszy oczekujemy zaangażowania w festiwalowe przygotowania i działania, sumienności oraz samodzielności. Przede wszystkim jednak mile widziany jest uśmiech na twarzy i radość z niesienia bezinteresownej pomocy.
 
Co oferujemy?
Udział w przygotowaniach do XXI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki będzie dla naszych wolontariuszy ciekawym doświadczeniem oraz niezapomnianą przygodą. Jest to również czas dobrej zabawy.
 
Po zakończeniu współpracy uczestnicy otrzymają zaświadczenia o odbyciu wolontariatu.

Jak dołączyć?
Wystarczy wypełnić zgłoszenie i przesłać je drogą mailową (festiwal@uni.wroc.pl) lub dostarczyć do biura (ul. Świdnicka 10, I p.).
 
Nie wiesz, czy podjąć to wyzwanie? Skontaktuj się z nami!

DRUKUJ drukuj

Member of European Science Events Association       * Znajdź nas: