english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gmina Wrocław

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

Zostań Sponsorem/Darczyńcą Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w roku 2018!

Kim jesteśmy? Czym się zajmujemy?

Dolnośląski Festiwal Nauki jest wydarzeniem przygotowywanym przez 11 Uczelni Wyższych Wrocławia oraz 2 Instytuty PAN. Grono głównych organizatorów uzupełnia ponad 100 placówek oświatowo-kulturalnych – muzea, domy kultury, teatry, biblioteki, szkoły, przedsiębiorstwa etc. DFN jest drugim najstarszym – po warszawskim – Festiwalem w Polsce ale zdecydowanie największym. Swoim zasięgiem obejmuje 11 miast, oprócz Wrocławia są to Bystrzyca Kłodzka, Bolesławiec, Dzierżoniów, Głogów, Jelenia Góra, Legnica, Lubin, Wałbrzych, Ząbkowice Śląskie i Zgorzelec, a chęć akcesu wyrażają kolejne, m.in. Jawor, Oborniki Śląskie, Strzelin, Ziębice. Liczbę odbiorców co roku szacujemy na ok. 140 tys., dla których przygotowujemy ponad 1 500 różnorodnych przedsięwzięć. Na przestrzeni 20 lat istnienia zrealizowaliśmy ponad 20 000(!) wykładów, warsztatów, laboratoriów, koncertów, spektakli, wystaw, wycieczek..., które odwiedziło ponad 1 500 000 gości – nie tylko z Wrocławia i woj. dolnośląskiego, ale także grup zorganizowanych spoza naszego regionu, a często i z zagranicy.

Warto wspomnieć, że wstęp na WSZYSTKIE wydarzenia w ramach DFN jest BEZPŁATNY!

Dolnośląski Festiwal Nauki w sposób ciekawy i interesujący promuje naukę i jej osiągnięcia. Przybliża zainteresowanym – bez względu na wiek, poziom wykształcenia oraz status materialny – najnowsze osiągnięcia z zakresu biologii, chemii, fizyki, medycyny etc. Jest idealną odpowiedzią na potrzeby wyedukowanego społeczeństwa, którego wartością jest wykształcenie, umiejętności i aspiracje każdego obywatela. Jest także idealnym narzędziem promocji dla przedsiębiorstw, chcących zaistnieć – lub już budujących swoją pozycję – na styku edukacji, kultury, nauki i biznesu.

Festiwal co roku gości wybitne osoby ze świata nauki, kultury, sztuki i sportu. Na przestrzeni ostatnich edycji byli to m.in. japoński noblista w dziedzinie fizyki Shuji Nakamura, złote medalistki z IO w Rio 2016 Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, ikona polskiej piłki nożnej Jerzy Dudek, czy będący co roku gospodarzem Pierwszego Wykładu DFN prof. Jan Miodek.

DFN jest także widoczny w Europie i na świecie. Wchodzi w skład instytucji zrzeszającej festiwale i centra nauki EUSEA (Europejskie Stowarzyszenie Organizacji Zaangażowanych w Naukę), w ramach której bierze udział w realizowanych projektach. Ponadto od roku 2015 współpracujemy z Pekińskim Festiwalem Nauki.

Rolę i znaczenie naszego przedsięwzięcia niejednokrotnie podkreślają udzielone patronaty honorowe oraz Sponsorzy. Do tych pierwszych należą Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Wrocławia, Arcybiskup Metropolita Wrocławski oraz Kolegium Rektorów Uczelni Wyższych Wrocławia i Opola. W skład drugich wchodzą Patron Główny – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dotujący – Urząd Miejski Wrocławia, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a także Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz liczne grono Sponsorów Wspierających. Każdemu z naszych sponsorów jesteśmy bardzo wdzięczni, niezależnie od kwot, którą przekazują na cele Festiwalu, zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że nasi dobroczyńcy dają tyle, na ile ich stać.

Wcelu bliższego zapoznania się z naszą ubiegłoroczną działalnością i osiągnięciami, a także po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.festiwal.wroc.pl oraz do kontaktu
z biurem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

 

Co możemy zaoferować? Czego oczekujemy?

Festiwal Nauki, jako impreza o dużej renomie, szerokim zasięgu oraz bardzo pozytywnym odbiorze społecznym, oferuje naszym Sponsorom niezwykle efektywne działania reklamowe, które budują pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa.

Naszym potencjalnym Sponsorom oferujemy możliwość wzięcia udziału w projekcie w charakterze Współorganizatora. Działania mogłyby przybliżyć zakres Państwa działalności. Stać się punktem wyjścia do realizacji projektów edukacyjno-promocyjnych. Ponadto oferujemy naszym Sponsorom szereg możliwości promocji w formie Public Relations i Publicity.

Liczymy na Państwa wsparcie finansowe lub rzeczowe. Jesteśmy otwarci na różne formy takiego zaangażowania – od przystąpienia do grona Sponsorów całego wydarzenia poprzez wsparcie rzeczowe po finansowanie konkretnych Paneli tematycznych (np. matematyki, fizyki czy nauk humanistycznych) lub poszczególnych imprez (np. Park Wiedzy, Debata Oksfordzka etc.).

Niniejsza wiadomość nie wyczerpuje wszystkich możliwości naszej ewentualnej współpracy. Chcemy jedynie, aby była punktem wyjścia do podjęcia rozmów i nawiązania owocnej współpracy, która przyczyni się do dalszego rozwoju wydarzenia, a dla Państwa stanie się inwestycją przynoszącą wymierne korzyści.

XXI edycja DFN planowana jest w terminach: 20-2września 2018 roku we Wrocławiu (w dniach 15-16 września odbędzie się, zapowiadająca XXI Dolnośląski Festiwal Nauki impreza plenerowa Park Wiedzy), a następnie wewrześniui październiku w innych wymienionych powyżej miastach Dolnego Śląska. Proponowane wydarzenia dotykać będą wszystkich dziedzin nauki, od humanistycznych, przez ścisłe aż do najnowszych osiągnięć technologii. Wśród propozycji znajdą się imprezy od lat stanowiące część naszej oferty i cieszące się ogromnymzainteresowaniem odbiorców (Park Wiedzy, wykład prof. Jana Miodka, CSI: Kryminalne Zagadki Wrocławia, Debata Oksfordzka, Cyrk fizyczny) oraz propozycje zupełnie nowe, będące odpowiedzią na bieżące problemy nauki, odkrycia, epokowe wydarzenia i rocznice (np. przypadająca na rok 2018 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości). Chcielibyśmy, aby oferta kolejnego Festiwalu jeszcze bogatszai ciekawsza niż dotychczas.

Serdecznie zapraszamy do współpracy przy kreowaniu największego w Polsce Święta Nauki!

DRUKUJ drukuj

Member of European Science Events Association       * Znajdź nas: