english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gmina Wrocław

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

Pewnym krokiem w zawodową przyszłość

Na rynku pracy rzadko pojawiają się oferty, w których umiejętność posługiwania się choć jednym językiem obcym nie jest wymagana. Na oczach wielu z nas wytworzyła się codzienność, która zakłada, że język angielski jest drugim językiem, obok ojczystego, w którym powinno się mówić płynnie. Co więcej – coraz bardziej pożądana staje się zdolność mówienia dwoma językami obcymi. Aby spełnić te, nie przesadzając, trudne wymagania, naukę języków rozpoczyna się już od najmłodszych lat. Wtedy to, przyswajanie wiedzy jest najbardziej naturalne. Ale na lingwistyczną edukację nigdy nie jest za późno!

W dniach 26-27 września odbyła się jubileuszowa XX już edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, podczas której w SJO Politechniki Wrocławskiej przeprowadzono ogółem 30 imprez. W przygotowaniu wykładów, warsztatów, konkursów, quizów, prezentacji udział wzięli lektorzy, wykładowcy oraz starsi wykładowcy z czterech zespołów językowych [Zespół Języka Angielskiego (13 warsztatów) / Zespół Języka Niemieckiego (7 warsztatów) / Zespół Języków Romańskich i Słowiańskich (7 warsztatów) oraz Zespół Języka Polskiego dla Obcokrajowców (3 warsztaty)]. Wszyscy zasłużyli na ogromne słowa uznania wynagradzające ich zaangażowanie, pasję i radość z jaką zorganizowali te wydarzenia. Potwierdzeniem tych słów są zdjęcia świadczące o dużym zainteresowaniu wrześniowymi imprezami i ławki sal Studium, wypełnione po same brzegi – być może w wielu przypadkach – przyszłymi studentami Politechniki Wrocławskiej.

Liczba uczestników przypadająca na dwa dni Festiwalu w Studium Języków Obcych wyniosła około 650 osób. Poziom większości przeprowadzonych warsztatów oraz odwiedzających nas uczniów - według europejskiego systemu opisu kształcenia językowego - odpowiadał poziomowi A2. Łącznie przyjęliśmy 38 klas z czego 12 podstawowych, 23 licealne oraz 3 integracyjne.

Dziękujemy za tak liczne przybycie! Mamy nadzieję, że zajęcia przeprowadzone w Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej zainspirowały wielu z uczestników do rozpoczęcia nauki nowego języka. Trzymamy kciuki!

Tekst: Krzysztof Rzemiński, Zuzanna Klimecka

DRUKUJ drukuj

Member of European Science Events Association       * Znajdź nas: