english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Aktualności

Rozpoczęliśmy przygotowania do XXI edycji DFN

Wraz z Nowym Rokiem rozpoczęliśmy przygotowania do XXI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Znamy już hasło pod jakim odbywać się będzie nasze przedsięwzięcie - "1918-2018". Jak widać nie mogło być inaczej i w roku 2018 skupimy się na stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wśród pozostałych ważnych rocznic i wydarzeń wymienić należy Rok Ireny Sendlerowej (w 10. rocznicę śmierci), Rok abp Ignacego Tokarczuka (w 100. rocznicę urodzin), Rok Jubileuszu konfederacji barskiej (w 250. rocznicę zawiązania Konfederacji, o której napisano w uchwale: "Konfederacja barska wraz z Konstytucją 3 maja i powstaniem kościuszkowskim tworzy element legendy walki o wolność, która zwłaszcza w okresie zaborów miała ogromne znaczenie dla przetrwania narodu"), Rok Praw Kobiet (w 100. rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych wraz z uznaniem dla pierwszych parlamentarzystek: Gabrieli Balickiej, Jadwigi Dziubińskiej, Ireny Kosmowskiej, Marii Moczydłowskiej, Zofii Moraczewskiej, Anny Piaseckiej, Zofii Sokolnickiej i Franciszki Wilczkowiakowej oraz wszystkich orędowniczek walki o równouprawnienie), ustanowiony przez Sejm RP Rok Polskiej Geografii. Skupimy się także na okresie Igrzysk Olimpijskich i wartościom jakie niesie ze sobą sport oraz innym aktualnym wydarzeniom z kultury, nauki i sztuki.

Festiwal w roku 2018 zaplanowany został na dni 21-26 września we Wrocławiu oraz wrzesień i październik w miastach regionu. Więcej informacji nt. terminów organizacji wydarzeń w regionie poznamy w marcu. Jak w latach ubiegłych edycję stacjonarną poprzedzi i zapowie Park Wiedzy (15-16 września w godz. 11-15 na terenie Promenady Staromiejskiej).

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       *

Znajdź nas: