english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Dotychczasowe biuletyny:

Biuletyny - rok 2016
Biuletyny - rok 2015
Biuletyny - rok 2014
Biuletyny - rok 2013
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004

Szukaj w Biuletynach:

e-Biuletyn

2015-10-23: Biuletyn DFN 5/2015

XVIII edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki przechodzi do historii

Zakończyła się kolejna odsłona największej na Dolnym Śląsku imprezy kulturalno-naukowej. W trakcie 30 dni w 10 miastach woj. dolnośląskiego wrocławskie środowisko naukowe, wspomagane setką współorganizatorów, przygotowało i zrealizowało blisko 1 500 przedsięwzięć. Przedsięwzięć, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem naszych gości – szacowanym na ponad sto tysięcy odwiedzin!

Hasło przyświecające tegorocznej edycji Festiwalu brzmiało "Światło nauki". Nawiązywało do ogłoszonego na rok 2015 Międzynarodowego Roku Światła i Technologii Wykorzystujących Światło. W związku z powyższym przygotowano szereg propozycji poświęconych tej tematyce, zarówno w rozumieniu dosłownym, jak i metaforycznym. Najważniejszym wydarzeniem XVIII edycji DFN było nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Shūji Nakamurze – nobliście w dziedzinie fizyki w 2014 roku. Uroczystość miała miejsce podczas Inauguracji XVIII DFN. Parafrazując słowa Alfreda Hitckcocka – Festiwal zaczął się fantastycznie, a potem było jeszcze ciekawiej! Świadczą o tym artykuły pojawiające się w cyklu pt. "Działo się..." na naszej stronie internetowej, do których lektury serdecznie zapraszamy.

Edycja stacjonarna zakończyła się sukcesem, ale prawdziwy koloryt wydarzenia – zresztą po raz kolejny – obserwować można było podczas edycji regionalnej. Goszczący na terenie woj. dolnośląskiego Festiwal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Lokalna społeczność, będąca adresatem spotkań przygotowanych przez pasjonatów kultury, nauki i sztuki (wrocławskich i regionalnych), w trakcie kilku dni napawa się uczuciem podniosłego obcowania z Nauką. Mamy nadzieję, że również w Państwa odczuciu organizowanie tego przedsięwzięcia jest potrzebne i chętnie odwiedzicie jego kolejną odsłonę.

Serdecznie dziękujemy za ten rok i ostrzymy sobie apetyty na XIX edycję Festiwalu Nauki w 2016 roku, kiedy to Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury.

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       *

Znajdź nas: