english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Dotychczasowe biuletyny:

Biuletyny - rok 2016
Biuletyny - rok 2015
Biuletyny - rok 2014
Biuletyny - rok 2013
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004

Szukaj w Biuletynach:

e-Biuletyn

2015-04-30: Biuletyn DFN 1/2015

Dolnośląski Festiwal Nauki wchodzi w dorosłość!

Zapoczątkowany przez prof. Aleksandrę Kubicz w 1998 roku Festiwal, stał się na przestrzeni lat edukacyjno-kulturową wizytówką miasta. Liczby w postaci 1,5 miliona odwiedzin i 15 000 spotkań – nierzadko poruszających tematy trudne lecz prezentowane w sposób przystępny i przejrzysty – świadczą o ogromnej skali i stale rosnącym znaczeniu tego przedsięwzięcia. Przedsięwzięcia, które swoim zasięgiem obejmuje coraz większy obszar województwa dolnośląskiego i zyskuje nowe rzesze miłośników.

Przygotowania do "osiemnastki" trwają już od początku roku. Obecnie, z nadesłanych formularzy zgłoszeniowych, przygotowywany jest Program, który – mamy nadzieję – spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Poszukiwaczy Wiedzy.

Na bogatą ofertę Festiwalu składać się będą imprezy przygotowane przez pracowników uczelni wyższych Wrocławia, Instytutów PAN oraz ogromnej liczby Współorganizatorów. W czasie Festiwalu nie zabraknie niezwykle interesujących wydarzeń kulturalnych, artystycznych i naukowych. Prezentowana tematyka dotyczyć będzie obchodzonych w roku 2015 rocznic i jubileuszy, m.in. Międzynarodowego Roku Światła i Technologii Wykorzystujących Światło (IYL 2015), do którego nawiązuje hasło tegorocznego Festiwalu – "Światło Nauki". Zostaną także powtórzone imprezy już znane i cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem, jak np. Park Wiedzy, Studium Generale, CSI: Kryminalne Zagadki Wrocławia czy wykład Prof. Jana Miodka. Po ubiegłorocznym sukcesie w postaci  1 600 spotkań i ponad 130 tys. odwiedzin, przed Organizatorami staje niezwykle trudne zadanie poprawienia dotychczasowych osiągnięć. Czy nam się to uda? Przekonajcie się i oceńcie sami!

Wszystkich zainteresowanych Dolnośląskim Festiwalem Nauki zapraszamy w dniach 18-23 września do Wrocławia, a w ostatnich tygodniach września i października do miast regionu – Legnicy, Zgorzelca, Głogowa, Jeleniej Góry, Bystrzycy Kłodzkiej, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Ząbkowic Śląskich oraz Lubina.

Liczymy także na pomoc wolontariuszy, którzy chcieliby w sposób czynny zaangażować się w przygotowywanie Festiwalu. Zapewniamy przyjemną atmosferę oraz wolontariat dopasowany czasowo do zajęć szkolnych.

Więcej informacj:
•    na stronie internetowej www.festiwal.wroc.pl
•    pod adresem e-mail festiwal@uni.wroc.pl
•    na stronie Facebook www.facebook.com/DolnoslaskiFestiwalNauki
•    pod numerem telefonu 71 343 37 02

Serdecznie zapraszamy!

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       *

Znajdź nas: