english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Dotychczasowe biuletyny:

Biuletyny - rok 2016
Biuletyny - rok 2015
Biuletyny - rok 2014
Biuletyny - rok 2013
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004

Szukaj w Biuletynach:

e-Biuletyn

2011-09-12: Biuletyn DFN 6/2011

Wielkie otwarcie tuż-tuż

XIV edycja największego święta wiedzy na Dolnym Śląsku rozpocznie się już 16 września. Dzień wcześniej, w czwartek o godzinie 14:00, w Auli Leopoldina na Uniwersytecie Wrocławskim uroczyście zainaugurujemy tegoroczny Festiwal.

Uroczystość otworzy dr hab. Kazimierz Orzechowski, prof. UWr. Przywita wszystkich gości, którzy przybędą na Inaugurację, i zarekomenduje najważniejsze wydarzenia XIV DFN. W tradycję każdej Inauguracji wpisał się Hejnał Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – wygrywany przez trio trąbek Akademii Muzycznej. Melodię Hejnału można odsłuchać już dziś, klikając w specjalną zakładkę na naszej stronie internetowej.

Po wystąpieniach zaproszonych gości przyjdzie czas na wykład inauguracyjny. Jako że obchodzimy Międzynarodowy Rok Chemii, prelekcję na temat „Symetrii w przyrodzie” wygłosi prof. dr hab. inż. Roman Gancarz z Wydziału Chemii Politechniki Wrocławskiej.

Piękną tradycją w programie Inauguracji jest również uroczysty koncert w wykonaniu artystów z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W tym roku koncert zatytułowany „Mistrz i uczeń” wykonają Andrzej Ładomirski (skrzypce), Hanna Tracz (skrzypce) i Teresa Worońko (fortepian).

 

Po uczcie dla ducha zapraszamy na niezwykły happening chemiczny, który odbędzie się na wrocławskim Rynku. Specjalne pokazy dla wrocławian przygotowali dr hab. Kazimierz Orzechowski, prof. UWr, dr inż. Piotr Młynarz oraz studenci z kół naukowych: „Jeż” i „Allin”. Będzie barwnie, kolorowo, zaskakująco. Nie zabraknie ciekawych doświadczeń i efektownych reakcji. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników chemii – i nie tylko!

Festiwal uroczyście rozpocznie się 15 września o 14:00. Nazajutrz od rana na festiwalowiczów czeka wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów – wykłady, spektakle, pokazy, warsztaty, happeningi, dyskusje. Podczas tegorocznej edycji DFN odbędzie się ponad 1100 imprez o różnorodnej tematyce. Warto już teraz w swój osobisty kalendarz wpisać wydarzenia, w których chcielibyśmy wziąć udział. Na bieżąco aktualizowany program dostępny jest na naszej stronie internetowej. Do zobaczenia na Festiwalu!    

 

Marta Wąsik

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       *

Znajdź nas: