english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gmina Wrocław

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Fundacja Polska Miedź

Dotychczasowe biuletyny:

Biuletyny - rok 2016
Biuletyny - rok 2015
Biuletyny - rok 2014
Biuletyny - rok 2013
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004

Szukaj w Biuletynach:

e-Biuletyn

2009-09-23: Biuletyn DFN 6/2009

Edycja Regionalna

Szanowni Państwo,
 

Już jutro rozpocznie się edycja regionalna XII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Pierwszym miastem, które odwiedzi Festiwal będzie Legnica, gdzie w tym roku DFN ma wymiar szczególny, świętujemy bowiem 40 lat Politechniki Wrocławskiej w Legnicy. Dla uczczenia tego wydarzenia przygotowano dwie specjalne imprezy. Pierwsza z nich to wystawa fotografii pt: „40 -lat Politechniki Wrocławskiej w Legnicy". Jest to ekspozycja wybranych zdjęć obrazująca różne obszary funkcjonowania Politechniki Wrocławskiej w Legnicy na przestrzeni 1969-2009 (24-25.09; godz. 9:00; Zespół Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych Politechniki Wrocławskiej w Legnicy, ul. Batorego 9). Druga wyjątkowa wystawa przygotowana została wraz z Legnickim Towarzystwem Automobilowym i dotyczyć będzie zabytkowych pojazdów, której zwieńczeniem jest Rajd Szklakiem Politechniki Wrocławskiej w Regionie. Uczestnicy odwiedzą Politechnikę Wrocławską w Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Zwycięzca odbierze puchar ufundowany przez Dyrektora Politechniki Wrocławskiej w Legnicy dr inż. Jerzego Bartoszewskiego.
 

W edycji legnickiej odbędzie się ponad 40 imprez – wykładów, pokazów, warsztatów, koncertów i wystaw. Dla amatorów sztuk plastycznych przygotowano m.in. „Warsztaty rzeźby w glinie" , które poprzedzi krótki wykład wprowadzający w historię rzeźby. Część praktyczna warsztatów polegać będzie na uformowaniu w glinie obiektu przestrzennego na zadany temat. Celem spotkania jest stworzenie wartości o charakterze plastycznym. Uczestnicy , głównie młodzi ludzie, podejmą próbę narzucenia chaotycznej masie glinianej własnej koncepcji wyrażającej się poprzez konkretną formę plastyczną (24.09.2009; godz. 9:00; Zespół Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych Politechniki Wrocławskiej w Legnicy, ul. Batorego 9, dziedziniec).
 

Zapraszamy także na pokaz ratownictwa technicznego i medycznego w transporcie przygotowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy oraz Pogotowie Ratunkowe. Zobaczymy m.in. symulację wypadku drogowego połączoną z pokazem ratowania  ludzi.

Interesujące okażą się także wykłady z dziedziny medycyny i chemii, a w szczególności: „Cuda współczesnej medycyny” (24.09, godz. 10:00; V Liceum Ogólnokształcące, ul. Senatorska 32 , „Tajemnice młodości , a DNA” (24.09, godz. 14:00; Zespół Szkół Budowlanych, ul. Grabskiego 14/22) oraz pokazy chemiczne przygotowane przez Wydział Chemii Politechniki Wrocławskiej.
Tegoroczny Festiwal w Legnicy będzie też okazją by zgłębić tajniki filozofii, a nawet jogi.

Zapraszamy serdecznie!

 

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016      Member of European Science Events Association       *

Znajdź nas: