english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Dotychczasowe biuletyny:

Biuletyny - rok 2016
Biuletyny - rok 2015
Biuletyny - rok 2014
Biuletyny - rok 2013
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004

Szukaj w Biuletynach:

e-Biuletyn

2008-10-08: Biuletyn DFN 7/2008

Festiwal w Legnicy

Już jutro rozpoczyna się regionalna edycja XI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Sesja wyjazdowa w Legnicy (9 -10 października) to bogata oferta poświęcona naukom ścisłym, przyrodniczym i humanistycznym.

Godnym polecenia jest temat: "Znajomość języków obcych a kształtowanie głosu" prezentowany w nowatorskiej formie: referatu, koncertu i klubu dyskusyjnego.

Innym ciekawym wykładem będzie "Węgiel brunatny – przyszłość Legnicy" - który odbędzie się w Lubinie. Jego celem, oprócz pokazania perspektyw rozwoju górnictwa i energetyki w tym regionie, jest "uspokojenie" lokalnej społeczności, co do tego, że kopalnia węgla brunatnego to nie "krajobraz księżycowy".

Warto odwiedzić również Bibliotekę Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy, gdzie zaprezentowana zostanie wystawa Starodruków. Historię Legnicy przybliży wykład pt. "Pomniki i tablice pamiątkowe. Źródło wiedzy o powojennej historii Legnicy". Zaś dla osób zainteresowanych astronomią ciekawym z pewnością okaże się wykład pt. "Woda w kosmosie".

Ponieważ dzisiejszy Europejczyk to osoba posługująca się językami obcymi, przygotowano wiele imprez z nimi związanych, szczególnie polecamy jeden z nich pt. "W poszukiwaniu najskuteczniejszej metody nauczania języka angielskiego", na który zapraszamy nie tylko nauczycieli, ale i gimnazjalistów.

Podczas sesji regionalnej w Legnicy odbędzie się 36 wydarzeń. Serdecznie zapraszamy na każde z nich!

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       *

Znajdź nas: