english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Program imprez

Przypominamy: Biuro Dolnośląskiego Festiwalu Nauki nie prowadzi zapisów na imprezy!

szczegółowe informacje o imprezie

tytuł CSI Wrocław - Zbrodnia bez granic
prowadzący dr Rafał Cieśla, studenci Studenckiego Koła Naukowego Kryminalistyki, (prawnik, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, UWr)
kategoria CSI: kryminalne zagadki Wrocławia
organizator Uniwersytet Wrocławski
miejsce Wrocław : Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, ul. Uniwersytecka 22/26, s. 3
liczba uczestników: 25    sala przystosowana dla niepełnosprawnych
terminy imprezy 2017-09-25: 09:30 - 10:30
forma imprezy gra
wiek uczestników szkoła podstawowa gimnazjum szkoła ponadgimnazjalna dorośli
zapisy 1-15.09, mail: arturtelazka@gmail.com

Lokalizator

znajdź bliską imprezę w odległości:   0.5 km   1 km   1.5 km   2 km   od tego miejsca

Lokalizacja na mapie:

„Z zabijaniem tak już jest, że dopóki się tego nie zrobi, nigdy nie można mieć pewności, czy jest się do tego zdolnym.”
Rick Yancey

Są zasady, których przestrzega się w świecie zasad nie znającym – i mowa tu nie o ciążącym na każdym obywatelu obowiązku uiszczenia danin państwowych – a regułach rządzących podziemiem unikającym kontaktu z przedstawicielami Organów Ścigania. Jedną z kardynalnych granic zbrodni w świecie przestępczym jest zabójstwo funkcjonariusza Policji, przyciągające nie tylko niezdrowe zainteresowanie mediów, ale również niezwykle zmotywowanych na osiągnięcie celu przedstawicieli różnych Służb. Pogwałceniem owej zasady było ciało młodej
Strażniczki Prawa, wygięte w śmiertelnym grymasie, znalezione w jej mieszkaniu, przy ul. Uniwersyteckiej 22/26. Przed Wami, jako członkami specjalnie powołanego zespołu dochodzeniowo – śledczego leży zadanie rozwikłania zagadki jej śmierci oraz wskazanie sprawcy. Cel wydaje się być prostym, aczkolwiek wraz z rozwojem śledztwa, staje się jasnym jedynie fakt, iż przypadek będący jego przedmiotem, okazuje się być coraz bardziej skomplikowanym. Z uzyskanych informacji wyłania się obraz młodej dziewczyny, posiadającej wiele twarzy - równolegle do bycia cenioną na co dzień profesjonalistką, prowadzi życie eksperymentatorki, bez obaw sięgającej po używki. Zaś wszystko to zdaje się odpowiedzią złożoną relacje łączące ją z niedawno poślubionym małżonkiem. Nie pozostaje nic innego, jak solidnie wziąć się do pracy - dokonanie oględzin miejsca zdarzenia, oznaczenie śladów kryminalistycznych, ujawnienie, oznaczenie i zabezpieczenie odcisków palców, ust, uszu, śladów biologicznych, weryfikacja autentyczności dokumentów tożsamości oraz banknotów to zadania leżące przed Wami. Miejmy nadzieję, że wszystkie podjęte czynności finalnie pozwolą wskazać sprawcę, pomogą
w ukojeniu bólu po stracie zarówno bliskiej osoby jak i utalentowanej koleżanki z pracy, na co dzień podejmującej się działań podobnych to tych przedsiębranych dziś przez Was.

DRUKUJ drukuj informacje o imprezie

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       *

Znajdź nas: