english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Aktualności

Nie straszcie nas boreliozą - podsumowanie debaty

Podczas jubileuszowej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbyła się debata zatytułowana „Nie straszcie nas boreliozą”. Spotkanie poprowadzili dr n. farm. inż. Patryk Matuszek (Kierownik Działu Szkoleń i Informacji Naukowej i Product Manager ds. Boreliozy w EUROIMMUN Polska) i dr. n. med. Marcin Czarnecki (Klinika Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby oraz Nabytych Niedoborów Odpornościowych UM we Wrocławiu).

Problemy związane z diagnostyką i leczeniem boreliozy zostały przedstawione z trzech punktów widzenia: lekarza, diagnosty i pacjenta. Słuchacze dowiedzieli się, czym jest i skąd się wzięła choroba z Lyme oraz jak w świetle obowiązujących rekomendacji należy ją diagnozować i leczyć.

Transmisja debaty na fanpage’u EUROIMMUN Polska dotarła do ponad 3000 osób i wywołała burzę komentarzy. Potwierdza to, że o mitach krążących wokół choroby z Lyme trzeba rozmawiać. Zainteresowanych tym tematem zapraszamy na www.boreliozaonline.pl

tekst Marzena Golisz
Euroimmun

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       *

Znajdź nas: