english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Aktualności

20 lat minęło - DZIĘKUJEMY!

Wczoraj wspólnie świętowaliśmy Zakończenie edycji stacjonarnej Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Sześć festiwalowych dni – czas pełen zaangażowania, prężnej pracy, wytężonych działań, zakończony spełnieniem, poczuciem satysfakcji, gromkimi brawami. Wasze uśmiechy i żywe, pełne, czyste zainteresowanie są dla nas najpiękniejszą nagrodą. Jesteśmy szczęśliwi! Już okrągły, dwudziesty raz zorganizowaliśmy Festiwal, który sprawił, że nauka stała się bliższa każdemu – bez względu na wiek i wykształcenie.

Ukazaliśmy jej możliwości, jej „brak granic” wszystkim, którzy tylko chcieli: począwszy od Parku Wiedzy – zapowiedzi naszego Festiwalu – gdzie pojawiły się głównie rodziny, przez panel Imprez Wiodących, w którym znalazła się m. in. Debata Oksfordzka i Koncert finałowy, których charakter zapewne odpowiadał bardziej dorosłym, niż młodszym odbiorcom.

Uczciliśmy również 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie – odbyły się trzy wydarzenia: wykład, pokaz oraz spektakl, które w całości zostały poświęcone pamięci tej niezwykłej kobiety.

Utworzyliśmy panel: „Esperanto: język bez granic”, w ramach którego odbyło się pięć imprez. Każda z nich miała na celu popularyzację tworu Zamenhofa i ukazania możliwości, jakie daje płynne posługiwanie się tym językiem.

Zajęliśmy się także tematami szeroko dyskutowanymi w społeczeństwie. Naszą uwagę przyciągnął między innymi smog, któremu w ramach panelu: „Gorący temat”, poświęciliśmy warsztat: „SMOG – realne zagrożenie?”.

Przygotowaliśmy dziesięć grup tematycznych, co dało ponad 900 wydarzeń! Jedyne, co pozostaje, to powiedzieć – po pierwsze: „Dziękujemy!” i po drugie: „Jesteśmy dumni!”.

Właśnie z powodu tej wdzięczności i dumy – podczas Festiwalu po raz pierwszy – uhonorowaliśmy wszystkich szczególnie zasłużonych. Pamiątkowe statuetki trafiły do Koordynatorów Dolnośląskiego Festiwalu Nauki poprzednich kadencji (obecnej Rady Programowej), których każde ciepłe słowo i rada, były dla nas na wagę złota. Ponadto wyróżnienia przyznaliśmy w kategoriach:

· Spiritus Movens – dla osób i instytucji, których działania, charakter i praca pomagają tworzyć to największe w Polsce naukowe wydarzenie.

·  Przyjaciel Festiwalu – dla osób i instytucji, których wsparcie i pomysły sprawiają, że Festiwal może wciąż istnieć i nadal się rozwijać.

Bez Was nie byłoby nas!

Pamiętajcie, że to nie koniec Festiwalu – już dzisiaj jesteśmy w Legnicy, a stamtąd będziemy odwiedzać kolejno inne miasta naszego regionu.

Zuzanna Klimecka

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       *

Znajdź nas: