english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gmina Wrocław

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Fundacja Polska Miedź

Aktualności

Znamy hasło oraz terminy jubileuszowej edycji Festiwalu!

Jubileuszowa - XX edycja - Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbędzie się pod hasłem "Nauka bez granic". Jej obchody zaplanowaliśmy w następujących terminach:
Wrocław 22-27.09.2017 (wydarzenia poprzedzi Park Wiedzy 16-17.09.2017 w godz. 11-15, który tradycyjnie zagości na terenie Promenady Staromiejskiej przy Teatrze Lalek). Inauguracja DFN odbędzie się 21.09 br.

Po zakończeniu edycji stacjonarnej zaprosimy wszystkich zainteresowanych w region, gdzie gościć będziemy w:
Legnicy 28-30.09.2017
Bystrzycy Kłodzkiej 5-6.10.2017
Jeleniej Górze 5-6.10.2017
Wałbrzychu 9-27.10.2017
Głogowie 10-12.10.2017
Lubinie 11-12.10.2017
Zgorzelcu i Bolesławcu 17-18.10.2017
Ząbkowicach Śląskich 18-20.10.2017
Dzierżoniowie 19-20.10.2017

Spotkania organizowane w ramach XX edycji DFN nawiązywać będą m.in. do następujących wydarzeń i rocznic:

- ustanowionego przez Sejm RP Roku Rzeki Wisły ("królowej polskich rzek, będącej symbolem polskości i patriotyzmu - naszego naturalnego oraz historyczno-kulturowego dziedzictwa");

- Roku Josepha Conrada-Korzeniowskiego (autora powieści "Jądro ciemności", "Lord Jim", "Tajny agent"; "pisarza uniwersalnego, podejmującego tematy ważne dla Starego Kontynentu, kreślącego wizję Europy bez granic, stanowiącej podstawę trwałego pokoju między europejskimi narodami");

- Roku Józefa Piłsudskiego ("twórcy idei bliskiej współpracy narodów Międzymorza, symbolu nieugiętej walki o niepodległość oraz przykładu dla kolejnych pokoleń polskich patriotów");

- 130. rocznicy przywdziania habitu przez Adama Chmielowskiego, św. brata Alberta, którego "poświęcenie dla drugiego człowieka przyczyniło się do utrwalenia wśród Polaków najważniejszych postaw społecznych oraz dało nadzieję na niepodległość i sprawiedliwość społeczną";

- 200. rocznicy śmierci Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Tadeusza Kościuszki "niezłomnego bojownika w walkach o niepodległość";

- nie zapominamy także o rocznicach obchodzonych pod patronatem UNESCO, wśród których wymienić należy 100. rocznicę śmierci Ludwika Zamenhofa (1859-1917), twórcy języka esperanto oraz wspomnianego Tadeusza Kościuszki, generała i naczelnika Powstania Kościuszkowskiego w 200. rocznicę śmierci;

- 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie;

- 150. rocznicy urodzin Mariusza Zaruskiego;

- 100. rocznicy urodzin Erwina Axera;

- 75. rocznicy urodzin Stephena Hawkinga;

- 500. rocznicy Reformacji.

Trwają prace nad przygotowaniem projektu graficznego materiałów promocyjno-informujących jubileuszowej edycji DFN.

Zapraszamy do śledzenia profilu Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na facebooku.

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016      Member of European Science Events Association       *

Znajdź nas: