english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gmina Wrocław

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

Dolnośląski Festiwal Nauki poszukuje Sponsorów

Oferta sponsoringu XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w roku 2017

Na rok 201zaplanowano jubileuszową XX edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Celem przyświecającym organizatorom tego przedsięwzięcia jest upowszechnianie szeroko pojętej kultury naukowej. Festiwal od lat cieszy się bardzo dużą rangą społeczną, ogromnym uznaniem mieszkańców Wrocławia i województwa i jest już na stałe wpisany do kalendarza dolnośląskich imprez kulturalnych. Dolnośląski Festiwal Nauki jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Niedawno zakończyliśmy XIX edycję DFN, na którym zrealizowano ponad 1 500 różnorodnych, stojących na najwyższym poziomie spotkań z kulturą, nauką i sztuką. W roku 2016 odwiedziło nasblisko 140 tys. osób.

Festiwal Nauki odbywa się we Wrocławiu, a także podczas kilku tygodni września i października w dziewięciu miastach Dolnego Śląska: Bystrzycy Kłodzkiej, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Legnicy, Lubinie, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich i Zgorzelcu. W każdym z miast Festiwal gości jedynie kilka dni, jednak jego oddziaływanie na lokalne środowiska wykracza znacznie poza jego ramy czasowe. Spełnia on niezwykle ważną rolę w budowaniu nowoczesnego społeczeństwa, którego wartością jest wykształcenie, umiejętności i aspiracje każdego obywatela.

Festiwal Nauki funkcjonuje dzięki hojności i uczynności naszych sponsorów. Sponsorem głównym jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, istotne wsparcie otrzymujemy również od Urzędu Miasta Wrocławia i od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Każdemu z naszych sponsorów jesteśmy bardzo wdzięczni, niezależnie od kwot, którą przekazują na cele Festiwalu, zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że nasi dobroczyńcy dają tyle, na ile ich stać.

Festiwal Nauki, jako impreza o dużej renomie, szerokim zasięgu oraz bardzo pozytywnym odbiorze społecznym, oferuje naszym sponsorom niezwykle efektywne działania reklamowe, które budują pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa.

Zapraszamy do włączenia się w grono Sponsorów, dzięki którymożliwa jest organizacja tego ogromnego przedsięwzięcia.

XX edycja DFN planowana jest w terminach: 21-2września 2017 roku we Wrocławiu (w dniach 16-17 września odbędzie się, zapowiadająca XX Dolnośląski Festiwal Nauki impreza plenerowa pt. Park Wiedzy), a następnie wewrześniui październikuw innych wymienionych powyżej miastach Dolnego Śląska. Proponowane wydarzenia dotykać będą wszystkich dziedzin nauki, od humanistycznych, przez ścisłe aż do najnowszych osiągnięć technologii. Wśród propozycji znajdą się imprezy od lat stanowiące część naszej oferty i cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem odbiorców (wykład prof. Jana Miodka, CSI: Kryminalne Zagadki Wrocławia, Debata Oksfordzka, Park Wiedzy) oraz propozycje zupełnie nowe, będące odpowiedzią na bieżące problemy nauki, odkrycia, epokowe wydarzenia i rocznice. Nie zabraknie propozycji dla każdej grupy odbiorców, bez względu na wiek i poziom wykształcenia. Chcielibyśmy, aby oferta kolejnego Festiwalu była bogata i ciekawa. Do jej tworzenia zapraszamy również naszych Sponsorów, którzy jako współorganizatorzy przedsięwzięcia mogą zaproponować własne imprezy festiwalowe. Serdecznie zapraszamy do współpracy przy kreowaniu największego w Polsce Święta Nauki!

Zapraszamy na stronę internetową www.festiwal.wroc.pl w celu bliższego zapoznania się z naszą ubiegłoroczną działalnością i osiągnięciami oraz do kontaktu z biurem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       *

Znajdź nas: