english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Dotychczasowe biuletyny:

Biuletyny - rok 2013
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004

Szukaj w Biuletynach:

e-Biuletyn

2013-09-18: Biuletyn DFN 3/2013

Projekt PLACES na XVI DFN

Chcesz się wcielić w rolę naukowca i samodzielnie przeprowadzić eksperyment? Chcesz sprawdzić się w roli popularyzatora nauki? Zapraszamy na imprezę Warsztaty PLACES na XVI DFN – Bądź przez chwilę naukowcem i Zamień się z naukowcem.

Warsztaty odbędą się 21 i 22 września (sobota i niedziela) w ramachParku WiedzyXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki  w godzinach 11:00–15:00 na Promenadzie Staromiejskiej przy Placu Teatralnym we Wrocławiu. Wydarzenie jest elementem realizowanego we Wrocławiu europejskiego projektu PLACES.

W dwóch namiotach oznaczonych logo Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i projektu PLACES, naukowcy prezentować będą ciekawe i urozmaicone doświadczenia fizyczne, chemiczne i biologiczne. Osoba, która obejrzy dany eksperyment proszona będzie o zastąpienie naukowca i zademonstrowanie tego samego eksperymentu (pod okiem prowadzącego) komuś innemu, kto jeszcze go nie widział.  W ten sposób zrealizowany zostanie swoisty „trójkąt wiedzy”, uformowany przez naukowca  i dwóch zaangażowanych uczestników. Po każdym doświadczeniu pomiędzy tworzącymi „trójkąt” osobami  odbędzie się krótka wymiana wrażeń,uwag, wniosków
i rad. 

Uczestnikiem warsztatów może być każdy: dzieci, ich rodzice, dziadkowie z wnukami, nauczyciele, indywidualni przechodnie, osoby o różnym wykształceniu i zainteresowaniach. Różnorodnośćbiorących udział w zajęciach to bardzo ważny aspekt tego wydarzenia, dzięki niej bowiem uzyskamy w miarę reprezentatywny dla społeczności Wrocławia oddźwięk.

Celem warsztatów PLACES jest to, by wzajemnie uczyćsięod siebie, jak rozumieć naukę, w jaki sposób ją popularyzować  oraz jak zarażać fascynacją do niej.

Serdecznie zapraszam w imieniu Organizatorów!

 

mgr Barbara Cader-Sroka

Pełnomocnik Koordynatora DFN
ds. Współpracy Międzynarodowej

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: