english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

Zaczynamy odliczanie!

Szanowni Państwo!

Największe naukowe święto w Polsce przed nami! Ekscytacja rośnie, praca wre, można już odliczać dni. Rozpoczynamy imprezą plenerową Park Wiedzy, swojego rodzaju wprowadzeniem w Festiwal, która będzie miała miejsce na Promenadzie Staromiejskiej przy Teatrze Lalek 16 i 17 września. Wstęp jest bezpłatny, nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych. Ustawimy tam 25 namiotów, gdzie wszyscy złaknieni wiedzy, otrzymają zastrzyk informacji naukowych. To będzie niesamowity weekend we Wrocławiu i nie może Was tam zabraknąć!

21 września odbędzie się Uroczysta Inauguracja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Spotkamy się w Wielkiej Sali Ratusza Muzeum Miejskiego Wrocławia i wysłuchamy m.in. wykładu profesora Józefa Szykulskiego zatytułowanego "Ruiny i grobowce. Badania Uniwersytetu Wrocławskiego w Peru" oraz koncertu wybitnych i cenionych pedagogów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Po takim rozpoczęciu może być już tylko lepiej! Będziemy rozmawiać o tolerancji na Debacie Oksfordzkiej, zwiedzać z rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego podczas Pielgrzymki do Dzielnicy Czterech Wyznań, wcielać się w role zespołu dochodzeniowego na imprezach z panelu CSI: Kryminalne Zagadki Wrocławia. Propozycji jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Prócz Imprez Wiodących przygotowaliśmy aż 10 paneli z niemal wszystkich dziedzin nauki, przepełnioną ciekawymi wydarzeniami – nie zapomnijcie o nich!

Dolnośląski Festiwal Nauki jest okazją to tego, by zainwestować w siebie. Warto poświęcić swój czas i energię – będą to chwile niezapomniane i bardzo pożytecznie spędzone. Bądźcie z nami!

 

Zuzanna Klimecka

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: