english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

Obszary sztuki

W tegorocznym panelu „Obszary sztuki” aż roi się od ciekawych wydarzeń! Jesteśmy ciekawi, co Państwo wybierzecie podczas tej edycji, a tymczasem prezentujemy te imprezy, którym warto przyjrzeć się szczególnie.

W ŚWIECIE SZTUK PLASTYCZNYCH

Listy tworzone za pomocą pięknego pisma odręcznego są dawną, tradycyjną formą przekazywania informacji. Pismo ręczne jest bardzo ważnym elementem edukacji – dzięki niemu możemy określić swoją osobowość oraz zdobyć umiejętność zręcznego formułowania myśli. Zapewne wielu z nas chciałoby, by taka postać korespondencji przetrwała jak najdłużej. Należy więc po prostu zacząć! Najlepszym miejscem do tego będzie warsztat: „Piękno starych listów” zorganizowanym przez DFN w ramach kategorii: „W świecie sztuk plastycznych”. Wydarzenie rozpocznie krótki wykład prezentujący piękno litery, po którym nastąpi część praktyczna, obejmująca ćwiczenie pisma odręcznego stylem angielskim i tworzenie koperty.

W ŚWIECIE MUZYKI

Muzyka pobudza do aktywności oraz uspakaja. Wpływa na nastrój, jest nośnikiem emocji i wspomnień. Ułatwia zapamiętywanie treści. Odgrywa znaczącą rolę w komunikacji międzyludzkiej. Jest niejako uczestnikiem obrzędów i uroczystości – zarówno tych państwowych, jak i kameralnych, rodzinnych. Czy można wyobrazić sobie życie bez niej? Zapraszamy na wykład: „Czy można żyć bez muzyki?”, na którym doktor Daniela Colonna-Kasjan odpowie na to nurtujące pytanie.

WOKÓŁ SCENY

Scenicznych wrażeń dostarczą Państwu aktorzy z teatru „Dziesiątka”. Przedstawią oni „Skąpca” Moliera. Będzie to barwny spektakl, ukazujący perypetie siedemnastowiecznego człowieka, który najbardziej w świecie uwielbił pieniądze. Inscenizacja została przeniesiona w nasze czasy i doskonale prezentuje przypadłość, która może się przydarzyć każdemu. Szybka akcja, atrakcyjna muzyka i tekst. Zapraszamy!

PIĘKNO ARCHITEKTURY

W ramach warsztatu: „Zaprojektuj swój wymarzony pokój” możemy nauczyć się jak poprawnie zaprojektować swoją sypialnię. W związku z tym, że często służy nam ona nie tylko do odpoczynku, ale również do pracy czy zabawy, powinniśmy czuć się w niej dobrze, bezpiecznie i inspirująco. Dowiemy się jak trafnie dobrać kolor ścian i jakie oświetlenie będzie odpowiednie. Jeden mały pokój, a tyle możliwości. Przyjdźcie koniecznie!

W tym roku zapraszamy, by wybrać się na wydarzenie z takiego obszaru sztuki, o którym mało Państwo wiedzą. Poszerzanie swoich zainteresowań to przecież największa zabawa!

 

Z.K.

 

Designed by Freepik

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: