english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

Imprezy wiodące na XX DFN

„Nauka bez granic” to nie tylko hasło jubileuszowej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, ale również główna idea mu przyświecająca. W tym roku w ramach DFN-u odbędzie się ponad 1500 wydarzeń, które poprowadzone w ciekawy i inspirujący sposób, poprowadzą wszystkich spragnionych wiedzy po naukowych ścieżkach.

Weekend 16-17 września koniecznie zarezerwujcie na imprezę plenerową Park Wiedzy. Wtedy to Promenada Staromiejska przy Teatrze Lalek zamieni się w istny naukowy raj!  Pośród wielu stanowisk, przy których będzie można zdobywać wiedzę, znajdziemy m. in.:

· namiot medyczny, w którym studenci z Uniwersytetu Medycznego przeprowadzą praktyczne zajęcia z dziedziny udzielania pierwszej pomocy
· namiot aktorski, gdzie dzieci będą mogły podjąć samodzielną próbę gry lalkami
· namiot twórczego recyklingu, w którym będzie można zdobyć i udoskonalić swoje umiejętności manualne.
Pełny program Parku Wiedzy znajdziecie TUTAJ.

W ramach tego wydarzenia odbędą się również trzy wycieczki: „W świecie wrocławskich legend i mitów - wycieczka rodzinna po Ostrowie Tumskim szlakiem niezwykłych historii”, „Wrocław oczami sławnych muzyków i pisarzy - spacer po Starym Mieście” oraz „Miasto stu mostów, czyli nadodrzański spacer krajoznawczo-kulturowy Szlakiem Odry”.

Nie zabraknie też imprezy, która zawsze cieszy się dużą popularnością – mowa oczywiście o „CSI: kryminalne zagadki Wrocławia”. Wydarzeniem szczególnie ciekawym, odbywającym się w ramach tego bloku tematycznego, jest gra „CSI Wrocław – Zbrodnia bez granic”, podczas której będzie można wcielić się w rolę policjanta i starać się rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci.

Pierwszy festiwalowy wykład: „O nazwach wodnych i miejscowych – ze szczególnym uwzględnieniem Dolnego Śląska” wygłosi, niezmiennie, profesor Jan Miodek. Nowością, której warto się przyjrzeć jest Dyktando. Każdy, bez względu na wiek, może zmierzyć się z napisaniem tekstu, który będzie czytany przez jednego z najbardziej znanych polskich językoznawców.

Polecamy również wybrać się na pieszą wycieczkę pt.: „Na szlaku tolerancji religijnej. Pielgrzymka po Dzielnicy Czterech Wyznań”, którą poprowadzi rektor Uniwersytetu Wrocławskiego – profesor Adam Jezierski.   

Gratką dla najmniejszych uczestników Dolnośląskiego Festiwalu Nauki będzie „Kawiarenka dla najmłodszych – Ja też chcę zostać żołnierzem”. W ramach imprezy organizatorzy przewidują pokaz symulatorów, broni strzeleckiej i sprzętu wojskowego, a także gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu i hali sportowej. Na zakończenie wizyty zaplanowano poczęstunek dla dzieci.

Prócz wyżej wymienionych, przed nami jeszcze wiele innych pasjonujących wydarzeń! Zachęcamy do śledzenia naszych Aktualności na stronie internetowej i profilu na facebooku!

Z.K.

 

Designed by Freepik

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: