english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

Zostań wolontariuszem XX DFN!

Przed nami jubileuszowa – XX edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki! W roku obecnym będzie się on odbywał we Wrocławiu od 22 do 27 września. Zapowiedzią wydarzenia będzie Park Wiedzy zaplanowany na weekend 16 i 17 września. Pod koniec września i w październiku Festiwal przeniesie się do innych miast Dolnego Śląska.

Festiwal Nauki to ogromne przedsięwzięcie, wymagające pracy i zaangażowania wielu ludzi. W związku z tym, chcielibyśmy zaprosić uczniów do pomocy przy organizacji Festiwalu w charakterze wolontariuszy. Ich zadania polegać będą na pomocy w sprawach organizacyjnych, takich jak przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych do wysyłki, roznoszenie materiałów związanych z Festiwalem, dostarczanie zaproszeń, rozdawanie ulotek, pomoc w czasie imprez festiwalowych. Udział wolontariuszy będzie potrzebny od 31 lipca do 31 sierpnia oraz w trakcie weekendu 16 i 17 września (do wyboru kilka dni z przedziału podanego powyżej). Od wolontariuszy oczekujemy samodzielności, oznacza to, że powinni rekrutować się spośród młodzieży ze starszych klas gimnazjum lub ze szkół ponadgimnazjalnych. Serdecznie zapraszamy również młodzież akademicką. Wolontariat nie zwalnia z zajęć szkolnych.

Festiwal Nauki organizowany jest dzięki entuzjastom i ludziom poświęcającym bezinteresownie swój czas i zdolności dla dobra innych. Mamy nadzieję, że wśród wolontariuszy znajdziemy następców dla naszej działalności. Dla nich będzie to okazja do zdobycia doświadczenia w organizacji dużych przedsięwzięć, a również okazja do kontaktów z wrocławskim środowiskiem akademickim. Spotkania z gronem wykładowców i nauczycieli akademickich są sposobem na zapoznanie się "od kuchni" z funkcjonowaniem uczelni i pracą naukowca. Mamy nadzieję, że również w ten sposób uda nam się zachęcić do nauki, jako przyszłej drogi kariery zawodowej.
 
Osoby zgłaszające się proszone są o wypełnienie załączonego formularza i dostarczenie go do biura DFN drogą mailową lub osobiście.
 
 
Kogo szukamy?
Zapraszamy gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
 
Kiedy?
Pomoc wolontariuszy potrzebna nam będzie od 31 lipca do 31 sierpnia oraz 16 i 17 września podczas Parku Wiedzy.
 
Czego oczekujemy?
Wolontariuszom powierzone zostaną zadania organizacyjne i dystrybucyjne: przygotowanie wysyłki materiałów promocyjnych, rozprowadzenie ich po wrocławskich uczelniach i instytucjach kulturalnych oraz roznoszenie zaproszeń. Poza tym nieocenione będzie WASZE wsparcie przy obsłudze imprezy plenerowej – Parku Wiedzy.
 
Od naszych wolontariuszy oczekujemy zaangażowania w festiwalowe przygotowania i działania, sumienności oraz samodzielności. Przede wszystkim jednak mile widziany jest uśmiech na twarzy i radość z niesienia bezinteresownej pomocy.
 
Co oferujemy?
Udział w przygotowaniach do XX edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki będzie dla naszych wolontariuszy ciekawym doświadczeniem oraz niezapomnianą przygodą. Jest to również czas dobrej zabawy.
 
Po zakończeniu współpracy uczestnicy otrzymają zaświadczenia o odbyciu wolontariatu.
 
Jak dołączyć?
Wystarczy wypełnić zgłoszenie i przesłać je drogą mailową (festiwal@uni.wroc.pl) lub dostarczyć do biura (ul. Świdnicka 10, I p.).
 
Nie wiesz, czy podjąć to wyzwanie? Skontaktuj się z nami!

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: