english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

XIX DFN zatacza coraz szersze kręgi! Zapraszamy do kolejnych miast w regionie

6 października rozpocznie się XIX Dolnośląski Festiwal Nauki w trzech kolejnych miastach regionu: Jeleniej Górze, Bystrzycy Kłodzkiej oraz Dzierżoniowie. Imprezy w tych miastach będą bardzo różnorodne.

W Jeleniej Górze zapraszamy na takie imprezy jak: Autoprezentacja jako element rozmowy kwalifikacyjnej i publicznych wystąpień, Negocjacje jako sztuka osiągania celu czy Komunikacja interpersonalna. Dzięki takim warsztatom nauczycie się, jak nawiązywać relacje interpersonalne i wykorzystywać komunikacje werbalną oraz niewerbalną. Poznacie zasady właściwej autoprezentacji, kreowania swojego wizerunku i zasady komunikacji społecznej, które pomogą Wam dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie pracy lub na innych prezentacjach własnej osoby, np. podczas konferencji czy matury. Zapoznacie się również z taktyką negocjowania. Uczestnicy warsztatów będą wiedzieć, jaki styl przekonywania i wywierania wpływu zastosować w odniesieniu do konkretnego typu negocjatora oraz jak dostosowywać swój sposób komunikacji i perswazji tak, aby ich stanowisko było postrzegane przez drugą stronę jako najbardziej satysfakcjonujące.  

W Bystrzycy Kłodzkiej festiwalowe wydarzenia umilą muzyczne akcenty: Koncert Muzyki Hiszpańskiej podczas Inauguracji w wykonaniu muzyka Moisesa Bethencourt-Mendoza  i Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Nie zabraknie tam również takich atrakcji jak np. Trening funkcjonalny. Podstawowe założenie treningu funkcjonalnego to funkcjonalność ruchu, czyli wykorzystanie go w życiu codziennym, poza salą ćwiczeń. To wielowarstwowe ćwiczenia usprawniające funkcjonowanie człowieka. W trakcie zajęć uczestnicy poznają podstawowe założenia treningu funkcjonalnego oraz sprzęt wykorzystywany do tego typu treningu: TRX, Fitness ball, Kettlebells, Bosu itp. Poznacie też wybrane wzory chińskich węzłów, służących zarówno do ozdoby, jak i mających ważne znaczenie symboliczne w kulturze chińskiej, ale to już podczas zajęć Węzełki chińskie.

W Dzierżoniowie będzie dominować tematyka prozdrowotna i sportowa: Trening mięśni brzucha i innych w oparciu o współczesne trendy muzyczne – aerobik, Jak otyłość wpływa na działanie leków, Całe życie na diecie? Nie! Żyj w zgodzie ze sobą i własnym organizmem oraz Co lubi jadać nasz mózg? Aktywność fizyczna oraz odpowiednie odżywianie są niezbędne, by zachować zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Na Festiwalu będziecie mieli okazję, by poznać różne formy aktywności, a potem dowiedziecie się, które pokarmy są szczególnie ważne, aby utrzymać nasze szare komórki i mięśnie w dobrej kondycji. Niewłaściwa dieta może wywoływać ogólne niezadowolenie, apatię, poczucie znużenia lub rozdrażnienia, trudności z uczeniem się i opanowaniem nerwów, a nawet…depresję. Na XIX Dolnośląskim Festiwalu Nauki zadbamy o Ciebie z każdej strony i nie zapomnimy o żadnym elemencie wszechstronnego rozwoju. Zapraszamy więc do Jeleniej Góry, Bystrzycy Kłodzkiej i Dzierżoniowa w ciągu najbliższych dwóch dni!

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: