english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Dotychczasowe biuletyny:

Biuletyny - rok 2013
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004

Szukaj w Biuletynach:

e-Biuletyn

2005-03-22: Biuletyn DFN 2/2005

Oceny Festiwalu

Szanowni Państwo !

Dolnośląski Festiwal Nauki jest członkiem EUSCEA (European Science Communication Events) - stowarzyszenia europejskich przedsięwzięć popularyzujących naukę, które jest finansowane przez Unię Europejską. W ubiegłym roku w ramach projektu tego stowarzyszenia Dolnośląski Festiwal Nauki był oceniany przez delegowanych do wizytacji reprezentantów.

Goszczące na Festiwalu delegatki z Holandii i Szwecji w swoim raporcie podkreśliły ogromne wrażenie jakie wywarł na nich profesjonalizm i entuzjazm wykładowców oraz niesamowita atmosfera panująca podczas DFN. Do pozytywnej oceny Festiwalu przyczyniło się w głównej mierze ogromne zainteresowanie młodzieży licealnej, gimnazjalnej i jej nauczycieli. Delegatki zaznaczyły również, że kierownictwo festiwalu ma renomowaną pozycję naukową i dobre kontakty ze społecznością akademicką i naukową.

"Jest sprawą oczywistą, że nauka ma w Polsce wysoką rangę i duże znaczenie. Jednakże na festiwalu we Wrocławiu można było również zauważyć, że tak poważna dziedzina, jaką jest nauka, może być dla uczestników, niezależnie od wieku przyjemna i interesująca." – stwierdziły delegatki.

więcej >>
Wrocławska "Gazeta Wyborcza" z okazji piętnastolecia swego istnienia zorganizowała plebiscyt pod tytułem "15 powodów do dumy - Wrocław 1990-2005". Jubileuszowy plebiscyt potrwa od 29 marca do 7 kwietnia 2005 r. (godz. 12.00). W konkursie za pośrednictwem portalu www.gazeta.pl/wroclaw lub kuponów zamieszczonych w „Gazecie” można będzie oddać głos na wydarzenia, postaci, miejsca czy inwestycje, które według czytelników w ostatnim piętnastoleciu były chlubą miasta.

Na liście kandydatów znajduje się także Dolnośląski Festiwal Nauki. Wydawało się, że będzie jedynie weekendową atrakcją, a tymczasem rozwinął skrzydła. Dzisiaj Festiwal Nauki to największa impreza popularyzująca wiedzę na Dolnym Śląsku. Organizowana nie tylko we Wrocławiu, ale również w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i Ząbkowicach Śląskich. Laureat wielu prestiżowych nagród, członek European Science Events Association, stowarzyszenia skupiającego organizatorów festiwali nauki. Każdego roku przyciąga tłumy: nie tylko dzieci i młodzież, ale również staruszków To dla nich uczelnie Wrocławia i instytuty badawcze otwierają sale wykładowe i laboratoria.

Tych z Państwa, którzy uczestniczyli w imprezach DFN i doceniają jego ogromne znaczenie w popularyzacji nauki zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu. Ogłoszenie wyników i losowanie nagród odbędzie się 8 kwietnia 2005 r.

więcej >>Redakcja: Agnieszka Tarnowska

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: