english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Dotychczasowe biuletyny:

Biuletyny - rok 2013
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004

Szukaj w Biuletynach:

e-Biuletyn

2004-04-22: Biuletyn DFN 2/2004

Zapowiedzi pierwszych imprez

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność przedstawić zapowiedzi pierwszych propozycji zgłoszonych do Wrocławskiej edycji tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wstępem do bloku cyklu imprez humanistycznych i otwarciem całego Festiwalu będzie wykład prof. Jana Miodka o „Najmłodszej polszczyźnie”, czyli języku najmłodszych Polaków i jego wpływie na współczesny język polski.Uczniów klas 4-6 szkół podstawowych zapraszamy na warsztaty bajkopisania „Za górami za lasami”. Zadaniem dzieci będzie napisanie i zilustrowanie baśni. Wyzwaniem dla młodych bajkopisarzy będzie narzucenie niektórych elementów opowieści przez innych uczestników zabawy. Kolejne etapy pisania baśni przetykane będą różnorodnymi zgadywankami i quizami. 5-osobowe grupy dzieci zapraszamy wraz z opiekunami. Ilość miejsc ograniczona.
W zgłoszeniu prosimy podać imiona i nazwiska dzieci, nazwisko opiekuna oraz szkołę.
Kontakt:
mgr Agnieszka Kułacka: amormul@poczta.onet.pl lub
dr Justyna Deszcz: deszcz@yahoo.com,
Instytut Filologii Angielskiej
ul. Kuźnicza 22
50-138 WrocławDla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowaliśmy konkurs językoznawczy pod tytułem "Maraton językoznawczy". Język konkursu to język polski, ale do rozwiązania niektórych zadań będzie potrzebna średniozaawansowana znajomość języka angielskiego. Zadaniem uczniów w czasie maratonu będzie rozwiązywanie łamigłówek językoznawczych. Nie jest wymagana wcześniejsza wiedza językoznawcza, a raczej otwarty umysł i umiejętność zastosowania dostrzeżonych reguł w rozwiązaniach. 3-osobowe grupy uczniów zapraszamy wraz z opiekunami. Ilość miejsc ograniczona.
W zgłoszeniu prosimy podać imiona i nazwiska uczniów, nazwisko opiekuna oraz szkołę.
Kontakt:
mgr Agnieszka Kułacka: amormul@poczta.onet.pl lub
prof. dr hab. Leszek Berezowski,
Instytut Filologii Angielskiej
ul. Kuźnicza 22
50-138 WrocławCałe rodziny zapraszamy na dyskusję popularnonaukową o twórczości Salmana Rushdiego pt. „O Wisławie, sprzątaczce z Krakowa, i jej gestach „krakowskiego niezrozumienia,” czyli o Polakach w twórczości Salmana Rushdiego.” Celem dyskusji będzie przybliżenie twórczości Rushdiego i wspólna refleksja nad polskimi akcentami w jego powieściach. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Filologii Angielskiej przy ul. Kuźniczej 22.
Prowadzący: dr Justyna Deszcz, mgr Agnieszka Kułacka.Akademia Sztuk Pięknych przygotowała na tegoroczny Festiwal Nauki pokazy pracy artystów rzeźbiarzy, malarzy, grafików, fotografików, projektantów wnętrz i form przemysłowych, ceramików i artystów szkła, a także dyskusje i wystąpienia teoretyków i krytyków sztuki. Z okazji międzynarodowego Roku Sportu zostanie ogłoszony konkurs rysunkowy, malarski i rzeźbiarski o tematyce olimpijskiej. Będzie mogła w nim wziąć udział młodzież szkół gimnazjalnych i licealnych.

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: