english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Dotychczasowe biuletyny:

Biuletyny - rok 2013
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004

Szukaj w Biuletynach:

e-Biuletyn

2012-08-20: Biuletyn DFN 5/2012

Projekt PLACES na XV DFN - zaproszenie na konsultacje społeczne

Zbliża się XV Dolnośląski Festiwal Nauki, a wraz z nim czas na kolejny krok w realizacji we Wrocławiu europejskiego projektu PLACES.

Przypomnijmy krótko: PLACES to projekt dotyczący komunikacji i popularyzacji nauki oraz długofalowej strategii miasta w tym zakresie, a jego głównym celem jest stworzenie, przez specjalnie w tym celu powołane Wrocławskie Partnerstwo Miejskie, Lokalnego Planu Działania (LPD). LPD ma obejmować ważne dla społeczności Wrocławia i Regionu zagadnienia oraz ma wskazywać sposoby i terminy realizacji punktów Planu w ciągu 5 – 10 lat po zakończeniu projektu.

Realizacja LPD ma służyć mieszkańcom Wrocławia i Regionu, dlatego  opinia mieszkańców na temat propozycji do LPD jest dla nas, czyli  Wrocławskiego Partnerstwa Miejskiego, kluczowa i jest podstawą do weryfikacji Planu oraz do dalszych nad nim prac. Co więcej, oczekujemy od mieszkańców konstruktywnych uwag oraz propozycji, co jeszcze powinno się w tym Planie znaleźć.

Chcąc wstępnie zidentyfikować ważne dla Dolnoślązaków zagadnienia i poznać ich opinię na interesujące nas tematy przygotowaliśmy ankietę, którą można wypełniać do 24 września br. na stronie internetowej: https://docs.google.com/spreadsheet/embeddedform?formkey=dDY3YkpBS2V0SkhWVk9LZEtCNHU3TUE6MQ&embedded=true&ifq

25 września br. podczas XVDFN zorganizujemy specjalne spotkanie z mieszkańcami poświęcone dyskusji nad tematyką i wstępną treścią Lokalnego Planu Działania.  Podczas spotkania wykorzystamy wyniki w/w ankiety, jako cenne wskazówki w naszej pracy nad LPD.

Podczas spotkania swoje propozycje do LPD zaprezentują i poddadzą pod dyskusję  przedstawiciele między innymi Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wysłuchamy też krótkiego wykładu na temat energetyki jądrowej oraz porozmawiamy o zaletach i wadach pozyskiwania energii tą drogą.

Istotnym celem projektu PLACES jest zebranie istniejących już we Wrocławiu, dobrych praktyk i zaproponowanie nowych, innowacyjnych, odnośnie działań w dziedzinie komunikacji naukowej. W tym procesie powinni mieć swój udział naukowcy, obywatele, nauczyciele, decydenci, przedstawiciele władzy, biznesu, instytucji kultury i wszystkich innych zainteresowanych stron.

Dlatego serdecznie zapraszamy wrocławian i mieszkańców Regionu oraz wszystkich innych zainteresowanych na spotkanie zatytułowane ”Projekt PLACES na DFN – konsultacje społeczne”, które odbędzie się 25 września br. w godz. 14:30 – 18:30 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Joliot-Curie 14 w sali nr 145  (szczegóły znajdą Państwo w programie XVDFN na stronie  www.festiwal.wroc.pl).

Barbara Cader-Sroka
Wrocławskie Partnerstwo Miejskie projektu PLACES

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: