english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Dotychczasowe biuletyny:

Biuletyny - rok 2013
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004

Szukaj w Biuletynach:

e-Biuletyn

2009-10-14: Biuletyn DFN 9/2009

Festiwal zawitał do Jeleniej Góry i Bystrzycy Kłodzkiej

Szanowni Państwo!


Dwunasta edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki dobiega końca. W czwartek i piątek (15-16 października) spotkamy się w dwóch ostatnich miastach, do których w tym roku zawitał festiwal – Jeleniej Górze i Bystrzycy Kłodzkiej. Tym bardziej więc  zachęcamy Państwa do udziału w ostatnich w tym roku festiwalowych wydarzeniach.


W Jeleniej Górze odbędzie się 29 imprez, zebranych  pod tytułem „Turystyczno Uzdrowiskowy Karkonoski Park Narodowy”.  O roślinach Dolomitów podczas wykładu inauguracyjnego opowie botanik  dr hab. Romuald Kosina (godz. 12.00-13.00 ZZOD PWr;  pl. Piastowski 27). Tegoroczna edycja jeleniogórska to przede wszystkim imprezy związane z biologią, przyrodą regionu, geologią Karkonoszy, granic medycyny ale i obchodzonym właśnie Rokiem Karola Szymanowskiego.


Bystrzyca Kłodzka jest miastem, które w tym roku uczestniczy w DFN po raz pierwszy.  Mimo tego przygotowano tam aż 47 imprez, pod ogólnym tytułem „Malownicza Kotlina Kłodzka”. Wykład inauguracyjny pt. „Peru – kraina Inków i Kondorów” wygłosi prof. dr hab. K.R. Mazurski (godz. 9:00, Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Sempołowskiej 13, aula - II piętro). Wśród wydarzeń czeka na nas wiele wycieczek: po leśnych ścieżkach Kotliny Kłodzkiej, Wapniarce, Górach Stołowych czy do Błędnych Skał. W programie znajdą się także propozycje dla miłośników astronomii, medycyny, biologii oraz sztuki, ale także i praktyczne wykłady uczące na przykład, jak pozyskiwać środki z funduszy unijnych.


Serdecznie zapraszamy na te ostatnie już wykłady, warsztaty, wystawy i wycieczki XII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!

 

Marta Pawlikowska

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: