english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Dotychczasowe biuletyny:

Biuletyny - rok 2013
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004

Szukaj w Biuletynach:

e-Biuletyn

2009-09-09: Biuletyn DFN 5/2009

Sztuka na DFN

Jak co roku oferta Dolnośląskiego Festiwalu Nauki to nie tylko propozycje obejmujące tradycyjne rejony nauki, lecz także ogromna liczba wydarzeń dotyczących rozmaitych dziedzin sztuki.

 

Artystyczne pasje rozwijać będzie można dzięki wydarzeniom zorganizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach rzeźby, „raku”, witrażu oraz nowoczesnego projektowania. W ramach pasażu W kręgu teatru prócz wykładów, które w tym roku opowiedzą o teatrze Indii i kontrkultury, odbędą się liczne warsztaty, podczas których będzie można sprawdzić swoje siły w dziedzinie piosenki aktorskiej, ruchu scenicznego oraz pracy z ciałem, głosem i oddechem, tak ważnych w aktorskim rzemiośle. Szczególne miejsce w programie, z uwagi na obchodzony obecnie Rok Grotowskiego, zajmie wykład opowiadający o idei Teatru Ubogiego we wrocławskim Ośrodku Grotowskiego. Swoje drzwi dla festiwalowych odbiorców otworzą także wrocławskie teatry. W Teatrze Lalek odbędzie się kolejny Park Wiedzy, a Teatr Polski da nam jedyną w swoim rodzaju okazję do zwiedzenia teatru od kulis, zaprosi nas także na czytanie dramatu Witkacego w ramach Czynnych Poniedziałków. Akademia Muzyczna przygotowała między innymi bogaty panel imprez poświęconych arteterapii, w tym spektakl pt. DJ Faustus, w którym aktorami będą studenci oraz osoby chorujące psychicznie.

 

Prócz tego, jak co roku, koncerty, wystawy, spektakle oraz wiele warsztatów i pokazów, podczas których każdy dostanie szansę, by sprawdzić swoje talenty. Zapraszamy serdecznie!

Marta Pawlikowska

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: