english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Wydarzenia XI DFN

SWPS na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

22-23 września 2008 r. Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu gościnnie wziął udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

Wykładowcy uczelni zaprezentowali wykłady i warsztaty, które miały na celu zainteresowanie nauką szerokie grono odbiorców. Spotkania cieszyły się z dużym zainteresowaniem.

 

Wśród prelegentów można wymienić m.in. prof. dr. hab. Dariusza Dolińskiego, prof. Michaela Fleischera,
dr. Krzysztofa Jaskułowskiego, dr. Sebastiana Michalaka i dr. Tomasza Grzyba.
Dzięki wykładowi „Manipulacja społeczna” słuchacze dowiedzieli się, czym jest manipulacja społeczna, jak uchronić się przed jej wpływem, a także dlaczego ludzie pozwalają sobą manipulować. Dla zainteresowanych relacją między nacjonalizmem a kulturą popularną i sposobami manifestowania się nacjonalizmu SWPS przygotowała wykład „Nacjonalizm w stylu pop”. Słuchacze uczestniczyli także w warsztacie „Unia Europejska na wesoło”, podczas którego omówiono m.in. zabawne sytuacje, zdarzające się w Parlamencie Europejskim. Nietypowe opracowanie tematu pozwoliło w ciekawy sposób przybliżyć zasady funkcjonowania tej instytucji.
Z kolei podczas warsztatu „Zbadaj się na wykrywaczu kłamstw” uczestnicy zapoznali się ze sposobem działania wariografu, jego możliwościami oraz najpopularniejszymi metodami stosowania tego urządzenia.

Zaproponowane przez Uczelnię wykłady i warsztaty odbyły się w jej wrocławskiej siedzibie i spotkały się z dużym zainteresowaniem.

 

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej powstała w 1996 r. Obecnie kształci ponad 10 tys. studentów na Wydziale Psychologii, Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Wydziale Filologicznym (w Warszawie), a także dwóch wydziałach zamiejscowych (we Wrocławiu i w Sopocie). W ofercie dydaktycznej Uczelni znajduje się 10 kierunków studiów.

SWPS jest pierwszym i jedynym ośrodkiem studiów psychologicznych w Polsce, który otrzymał najwyższą ocenę jakości kształcenia Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinach: psychologia i kulturoznawstwo oraz stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie psychologia.

SWPS jest laureatem wielu nagród i wyróżnień: m.in. 6-krotnie została sklasyfikowana na
1. miejscu w rankingu tygodnika „Wprost”, zdobywając „Złoty Indeks” w kategorii niepublicznych szkół niebiznesowych. Zajmując II miejsce w opublikowanym w maju 2008 r. rankingu dziennika „Rzeczpospolita” i miesięcznika „Perspektywy”, SWPS została zaliczona do czołówki najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce.

Wykładowcami Szkoły są m.in. profesorowie: Jerzy Bralczyk, Janusz Danecki, Andrzej Eliasz, Wiesław Godzic, Edward Nęcka, Zbigniew Pietrasiński, Wojciech Pisula, Grzegorz Sędek, Jan Strelau, Roch Sulima, Bogdan Wojciszke.

Częstymi gośćmi uczelni są wybitni naukowcy z zagranicy, np. profesorowie Elliot Aronson, Robert B. Cialdini, Michael W. Eysenck, Arie Kruglanski, Leonardo Morlino, Philip Zimbardo.

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: