english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Wydarzenia XI DFN

Magiczny Bajkobus Fizyki

19-20 września 2008

Magiczny bajkobus fizyki był jedną z imprez Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Składał się z kilku spektakli, które odbywały się na placu przy Kościele św. Elżbiety, oraz na placu przy skrzyżowaniu ulicy Szewskiej i Wita Stwosza we Wrocławiu. Były one adresowane do szerokiej publiczności ale w szczególności dzieci. Po raz pierwszy również mogliśmy zaprosić widownię na nasz spektakle podczas ogólnopolskiego programu TVP1 „Kawa czy herbata?" rankiem 19 września.  
W ramach spektaklu zostały zaprezentowane tajemniczo wyglądające zjawiska fizyczne wykorzystywane podczas przedstawiania sztuczek magicznych itp. Tradycyjnie sprawdziliśmy, ile baloników zmieści się w czarnym kapeluszu, namówiliśmy piłeczki, aby zatańczyły dla nas piruety, poszukaliśmy ducha w Lampie Aladyna, rozszyfrowaliśmy tajemnicę łoża madejowego dla balonika, podnosiliśmy świeczkę przy pomocy trzech żywiołów: ognia, wody i powietrza, namówiliśmy jajko, aby samo weszło do butelki itp. Prowadzący starli się również w przystępny sposób objaśniać pokazywane zjawiska. Spektakle miały własną oprawę muzyczną a publiczność przyjęła je z dużym zainteresowaniem. Więcej informacji można znaleźć w prasie (Gazeta Wyborcza 20 września2008) i internecie:

http://www.mmwroclaw.pl/1836/2008/9/19/magiczny-bajkobus-fizyki?districtChanged=true
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,88047,5713024,Przed_nami_naukowe_pokazy_i_eksperymenty.html
 

Fotografia - Krzysztof Mazur

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: