english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Wydarzenia XI DFN

Jedyny na świecie „Przedsiębiorczy Krasnal”

Miejsce: Wrocław, Park Hanki Sawickiej
Organizator: Urząd Miejski Wrocławia, Biuro Rozwoju Gospodarczego

Gra plenerowa „Przedsiębiorczy Krasnal”

W dniach 20 - 21 września w ramach XI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i Parku Wiedzy zapraszamy do wzięcia udziału w grze plenerowej pod nazwą "Przedsiębiorczy Krasnal". Zasady i regulamin gry zostały opracowane przez specjalistów od zabaw ruchowych z AWF (dr Annę Malską - Śmiałowską, dr Tadeusza Niebudka oraz Sylwię Kumejko), a przekaz jest bardzo prosty - z prowadzeniem firmy jest tak jak w życiu: raz się zyskuje punkty, raz je traci. W grze plenerowej brać będą udział zespoły 2-osobowe, tj. opiekun z dzieckiem w wieku 6 – 13 lat. Gra składa się z 2 części: w pierwszej - dzieci będą zakładać własną firmę. Rzuty wielka kostka są tak obliczone, że każdy uczestnik przynajmniej raz musi stanąć na polu "urząd gminy", "urząd statystyczny", "ZUS". Następnym krokiem jest BANK, gdzie zdobyta gotówka zostaje zamieniona na kartę kredytową. W drugiej części dzieci wykonywać będą różne zadania zręcznościowe, takie jak stemplowanie ogromna pieczątką, przekładanie monety na czas, toczenie monety slalomem itp.

Każde zadanie będzie punktowane i zapisywane w rankingu, na podstawie którego wyłonimy zwycięzców. Przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody główne - m.in. telefony komórkowe ufundowane przez PLUSa i zestawy gier edukacyjnych Biura Informatyki Stosowanej FORMAT. Każde dziecko, które ukończy „przedsiębiorczy tor przeszkód” otrzyma drobny upominek, ufundowany przez wrocławskie firmy, Echo Miasta lub Urząd Miejski Wrocławia. Nad poprawnym wykonaniem wszystkich zadań czuwał będzie osobiście Przedsiębiorczy Krasnal. Dobra zabawa gwarantowana a pogoda zamówiona!

Spotkajmy się w najbliższy weekend koło Teatru Lalek

Więcej informacji o Dolnośląskim Festiwalu Nauki www.festiwal.wroc.pl

 

Nasi Sponsorzy:

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: