english version English

Dolnośląski Festiwal Nauki Dolnośląski Festiwal Nauki

Festiwal wspierają finansowo:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Gmina Wrocław

Fundacja Polska Miedź

KGHM

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Aktualności

Wydział Nauk Biologicznych oraz Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowaniu Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego o roślinach, minerałach i skałach

Rośliny oraz niezwykły świat skał, minerałów i kryształów zapewne są tematem, który ciekawi większość z Was. Dowiedzcie się więcej o ziemi, organizmach oraz procesach geologicznych występujących na naszej planecie, bo mamy dla Was cykl spotkań z przyrodą. Przeczytajcie o wydarzeniach z kategorii Weekend z geologią, W królestwie roślin, Tajemnice żywotności czy Środowisko. Imprezy przedstawione poniżej są szczególnie interesujące, ponieważ organizowane będą przez Wydział Nauk Biologicznych oraz Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.  Dr Wojciech Bartz jako jeden z prowadzących zaszczyci Nas swoją obecności podczas tych wydarzeń.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Trylobit - zrób to sam! oraz Minerały i kryształy w organizmie człowieka. Obejrzymy gromadę wymarłych morskich stawonogów, które pozostawiły swój ślad w postaci skamielin oraz podziwiać będziemy naturalne cuda takie jak minerały występujące – uwaga – w organizmie człowieka. Czy to nie fascynujące zjawisko?! Skały i minerały w skali makro-, mikro- i nano to warsztaty o podstawowych cechach makroskopowych skał, a także o minerałach pozwalających na opis czy identyfikację tych kamieni. Uczestnicy będą również mieli możliwość praktycznej i samodzielnej pracy z lupą binokularną oraz mikroskopem polaryzacyjnym – podstawowymi narzędziami badawczymi w geologii.

Biologia jest dziedziną nauki przybliżającą Nam zagadnienia z kręgu budowy roślin oraz warunków ich występowania. Podczas wykładu Mikroświat roślin poznasz wybrane elementy anatomii i fizjologii roślin. Przyjrzycie się również pracy botanika od strony eksperymentalnej. Może jednak czasem zastanawialiście się, jak pod mikroskopem wyglądają Wasze ulubione warzywa i owoce? Jeśli tak, to mamy dla Was spotkanie Sekrety jadalnych roślin, w trakcie których będziecie mogli samodzielnie przygotować, a później obejrzeć preparaty anatomiczne z jadalnych części roślin oraz poznać różne związki chemiczne obecne w badanym materiale.

Pamiętajcie o zapisach, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy!

 

Daria Dominiak

Źródło miniaturki: freepik.com

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany

subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Member of European Science Events Association       PLACES project        *

Znajdź nas: