Discovery

 

english version english
Dotychczasowe biuletyny:
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004
Szukaj w Biuletynach:
e-Biuletyn 2005-06-08: Biuletyn DFN 4/2005 Program Festiwalu Nauki - intersujące propozycje

Szanowni Państwo,


Właśnie dobiegają końca prace nad programem imprez ósmej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Informujemy, że już od 1 lipca 2005 roku będziecie mogli Państwo zapoznać się z kalendarzem imprez poprzez stronę internetową Festiwalu www.festiwal.wroc.pl



W ramach tegorocznego DFN (17-24 września 2004) odbędzie się blisko 500 imprez zorganizowanych przez wrocławskie uczelnie i instytuty naukowe. Jesteśmy pewni, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś interesującego. Co prawda do września jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz warto zarezerwować sobie czas na ciekawe imprezy.


Rodziny, małych i dużych „festiwalowiczów” serdecznie zapraszamy zwłaszcza na kolejny ”Poligon Naukowy”(16-18 września). Podczas pokazów i warsztatów w prosty sposób tłumaczone są zawiłości techniki, fizyki, chemii, czy biologii molekularnej, a każdy uczestnik może zetknąć się z nauką żywą i fascynującą.


W ramach poligonu można między innymi wziąć udział w pokazach nawigacji satelitarnej GPS, zobaczyć efektowne pokazy chemiczne i doświadczenia fizyczne, obejrzeć pokazy desantowania wojsk i sportów ekstremalnych, czy obserwować plamy słoneczne.




Rok 2005 został ogłoszony rokiem fizyki i Alberta Einsteina, w związku z tym w programie znajdziecie Państwo wiele imprez przybliżających postać wielkiego geniusza, odkrycia jakich dokonał i ich konsekwencje. A oto kilka z nich:


  • Albert Einstein – człowiek i jego nauka – dyskusja panelowa z udziałem prof. dr hab. Jerzego Lukierskiego;

  • Pojmowanie przestrzeni, czasu, materii do A. Einsteina i dzięki niemu - wykład prof. Zygmunta Galasiewicza (autora książki „Poznawanie świata. Z dziejów filozofii i fizyki”);

  • Fascynująca historia zjawiska fotoelektrycznego – od nagrody Nobla dla Alberta Einsteina w 1921 roku po elektrownie słoneczne i optoelektronikę dzisiaj – wykład prof. Janusza Pawlikowskiego

  • Coś ty ludziom uczynił Einsteinie? - wykład i prezentacja prof. Włodzimierza Salejdy,



Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na cykl imprez obejmujący wykład, wystawę, oraz warsztaty pod wspólnym tytułem Zmiany klimatu. Wystawa „NorthSouthEastWest” oraz warsztaty Climate Change zorganizowane są przy współpracy z British Council, w ramach kampanii ZeroCarbonCity.


Cykl imprez przedstawia odbiorcom problemy związane ze zmianą klimatu: jakie rozwiązania praktyczne możemy zastosować, by zapobiec dalszym zmianom, oraz jak przystosować się do zmian, którym zapobiec już nie możemy.




Wszystkich serdecznie zapraszamy na imprezy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, a tych z Państwa, którzy nie mieli jeszcze okazji w nim uczestniczyć informujemy, że na wszystkie imprezy wstęp jest bezpłatny , ale w przypadku niektórych z nich wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca (zapisy). Wszelkie szczegóły znajdziecie Państwo w programie.


Redakcja: Agnieszka Tarnowska

Bądź poinformowany subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Contact form submitted!
Dziękujemy za wysłanie formularza.
Member of European Science Events Association       PLACES project        *