Discovery

 

english version english
Aktualności "Austria czyta dzieciom" - 20 lat Biblioteki Austriackiej Uniwersytetu Wrocławskiego

W tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki Biblioteka Austriacka zadebiutowała programem skierowanym do młodego czytelnika. Zajęcia opracowano dla dwóch grup wiekowych.

Młodzież gimnazjalna uczestniczyła we wspólnym czytaniu albumu muzycznego poświęconego Franciszkowi Schubertowi – wybitnemu kompozytorowi austriackiemu. Kolejnym fragmentom biografii kompozytora przedstawianym przez uczestników  „austriackiego czytania” towarzyszyło wysłuchanie nagrania utworu muzycznego skomponowanego przez mistrza w danym okresie życia.

Młodzież wysłuchała m.in. Symfonię nr 5 w wykonaniu Filharmoników ze Słowacji, pieśni Polna różyczka w interpretacji Tamary Takacs oraz pieśni Król Olch zaprezentowanej przez Wolfganga Holzmaira.

Najmłodsi uczestnicy zostali zaproszeni do teatru wyobraźni. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali słuchowiska radiowego pt. Babcia na jabłoni zrealizowanego na podstawie opowiadania austriackiej pisarki Miry Lobe, po czym wykonali wspaniałe ilustracje do fragmentu opowiadania, który wywarł na nich największe wrażenie.

Na zakończenie zaśpiewaliśmy po niemiecku wspólnie z paniami nauczycielkami znaną piosenkę o Pszczółce Mai. Podczas zabawy dzieci posilały się cukierkami i z zadowoleniem przyjęły festiwalowe upominki.

mgr Dalia Zminkowska

Kierownik Biblioteki Austriackiej
Uniwersytetu Wrocławskiego

15.10.2012

DRUKUJ drukuj

Bądź poinformowany subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Contact form submitted!
Dziękujemy za wysłanie formularza.
Member of European Science Events Association       PLACES project        *