Discovery

 

english version english
Dotychczasowe biuletyny:
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004
Szukaj w Biuletynach:
e-Biuletyn 2005-09-14: Biuletyn DFN 9/2005 Psychika - ciało - sport
Szanowni Państwo,

W tegorocznym programie DFN tradycyjnie już oprócz imprez poświęconych naukom ścisłym, humanistycznym i ekonomicznym przygotowaliśmy dla Państwa imprezy sportowe i rekreacyjne zebrane w kategorię: "Psychika - ciało - sport", które z pewnością będą miłą odmianą i odpoczynkiem po zmaganiach umysłowych.

Razem z prowadzącym - trenerem kajakarstwa mgr Wojciechem Bigielem - zapraszamy na wycieczkę "Wrocław z pokładu kajaka". Płynięcie nurtem Odry będzie okazją do obserwowania Wrocławia i podziwiania piękna miasta widzianego z zupełnie nowej perspektywy, a jednocześnie aktywnego wypoczynku.

Ze względu na spore zainteresowanie po raz kolejny proponujemy Państwu wzięcie udziału w "Otwartym turnieju szachowym", oraz "Otwartym turnieju brydża sportowego". prowadzonym Na obie te imprezy należy zapisać się bezpośrednio przed turniejem u prowadzącego: Piotra Klukiewicza lub mgr inż. Stanisława Gołębiowskiego.

Zwolennikom bardziej wysiłkowych sportów polecamy inne zawody sportowe np. stanięcie w szranki w regatach wioślarskich "Wrocławskie Wiosła" prowadzonych przez trenera kajakarstwa mgr Mariana Pawlaka.

Z cyklu imprez "Psychika - ciało - sport" polecamy również warsztaty:
- mgr inż. Dominiki Bąk: "Rozwijanie zdolności twórczych - burza mózgów, dyskusja 66 i inne techniki heurystyczne"
- Marii Piegowskiej "Nauka zgodna z pracą umysłu. Zasady efektywnego uczenia się. Style, strategie, techniki."
W trakcie tych imprez będzie można m.in. zaznajomić się ze strategiami kreatywnego myślenia, dowiedzieć się jak przez twórcze myślenie rozwiązywać różnorodne problemy oraz zrozumieć jak mądrze uczyć się, by nauka była skuteczna, a zdobyta wiedza była uporządkowana i trwała.


Dokładniejsze informacje na temat wszystkich imprez DFN znajdziecie Państwo w programie na stronie www.festiwal.wroc.pl

Ponieważ rozpoczęcie VIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki już 16 września (piątek) przypominamy Państwu o tym, że wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na niektóre z nich obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zapraszamy Państwa serdecznie i życzymy udanej zabawy i skutecznego zdobywania wiedzy.

Do zobaczenia na Festiwalu.
redakcja: Agnieszka Tarnowska
Bądź poinformowany subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Contact form submitted!
Dziękujemy za wysłanie formularza.
Member of European Science Events Association       PLACES project        *