Discovery

 

english version english
Dotychczasowe biuletyny:
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004
Szukaj w Biuletynach:
e-Biuletyn 2004-08-30: Biuletyn DFN 6/2004 Poligon Naukowy
Szanowni Państwo,

Wsłuchani w Państwa prośby i uwagi przygotowaliśmy w tym roku nową formę spotkań z nauką - "Poligon naukowy". To, o czym można było posłuchać na dotychczasowych wykładach Festiwalu Nauki, w czasie "Poligonu" będzie możliwe do sprawdzenia i dotknięcia.

Na sobotnio-niedzielny (18-19 września) "Poligon naukowy" zapraszamy głównie rodziny, małych i dużych pasjonatów nauki.

Na stoiskach, które staną na parkingu w okolicy Politechniki Wrocławskiej pod dachem wojskowego namiotu, w przystępny sposób zostaną przedstawione ciekawostki medycyny, fizyki, chemii, nowoczesnej techniki, informatyki, mechaniki, kultury i sztuki.

Prezentacje podzieliliśmy na dwie kategorie:
1. I Ty możesz zostać ... magikiem, artystą, komandosem.
2. Z nauką i techniką na "ty"

W ramach wymienionych kategorii będzie można wziąć udział w jarmarku fizycznym, wystawie modeli wielościanów, w prezentacji technik i sprzętu do przerzutu grup specjalnych, w pokazach wykrywania i unieszkodliwiania min, poznać dekalog aromaterapii, magię reakcji chemicznych, dowiedzieć się co to jest cukrzyca i cyfrowy zapis obrazu, obejrzeć prezentację różnych typów lalek teatralnych i poznać technologię odlewów gipsowych twarzy.

Pokazy na stoiskach będą uzupełniane kilkukrotnie powtarzającymi się w ciągu dnia krótkimi - ok.15 min. - prelekcjami.

Do udziału w pierwszej edycji "Poligonu" zgłosiła się większość wyższych uczelni Wrocławia.Przewidujemy, że z czasem "Poligon" urośnie, stanie się tradycją (tak jak przygotowane już od dwóch lat kawiarnie festiwalowe) i może zagości na ulicach Wrocławia, np. na ul. Świdnickiej, stając się wizytówką DFN.Szczegóły: dr Marek Barański: marek.baranski@pwr.wroc.pl , tel. 320 29 69, mgr Tamara Chorążyczewska: tamara.chorazyczewska@pwr.wroc.pl , tel. 320 21 58 oraz www.festiwal.wroc.plNa wszystkie imprezy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki wstęp wolny.Redakcja: Tamara Chorążyczewska
Bądź poinformowany subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Contact form submitted!
Dziękujemy za wysłanie formularza.
Member of European Science Events Association       PLACES project        *