Discovery

 

english version english
Dotychczasowe biuletyny:
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004
Szukaj w Biuletynach:
e-Biuletyn 2012-10-01: Biuletyn DFN 6/2012 Zakończyła się edycja stacjonarna Festiwalu

Szanowni Państwo,

Zakończyła się edycja stacjonarna Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (DFN). Podczas sześciu wrześniowych dni przygotowanych zostało blisko 850 spotkań z zakresu kultury, nauki i sztuki. Po raz kolejny dopisała również frekwencja, która w tym roku oscylowała w granicach 80 tys. odwiedzin, co można uznać za ogromny sukces. Po ceremonii Uroczystego Zakończeniu edycji stacjonarnej, która miała miejsce na Politechnice Wrocławskiej, Festiwal wyruszył w region. W dniach 27 i 28 września odbywały się spotkania w Legnicy i Zgorzelcu. Podczas wykładu „Nowe oblicze medycyny – rola inżynierii biomedycznej” prof. dr hab. inż. Haliny Podbielskiej została przybliżona zainteresowanym jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin nauki, korzyści z niej płynące, a dla ludzi młodych zgromadzonych podczas spotkania interesujący kierunek kariery zawodowej. Wykład miał miejsce w Legnickim Parku Technologicznym, budynku KGHM Letia. Festiwal w Zgorzelcu zainaugurował wykład „Czy miłość to tylko chemia mózgu?”, podczas którego dr Marta Sochocka pokazała w jaki sposób przyjrzenie się zawartości naszego talerza, zmiana nawyków żywieniowych i aktywność fizyczna mogą uchronić nas przed nadwagą prowadzącą do otyłości, bulimią czy anoreksją, schorzeniami coraz częściej diagnozowanymi u młodych ludzi na całym świecie.

W tworzenie edycji regionalnej prócz miast wyżej wymienionych włączają się również Dzierżoniów, Głogów, Jelenia Góra, Bystrzyca Kłodzka, Wałbrzych, Ząbkowice Śląskie, a Festiwal na trwałe wpisał się w plan wydarzeń wrześniowo-październikowych. Łącznie w regionie zaplanowano ponad 400 wydarzeń, od wykładów, wystaw i warsztatów po wycieczki, laboratoria, pokazy, dyskusje i konkursy.

Poniżej prezentujemy pełny Program imprez festiwalowych na nadchodzące dni:

Dzierżoniów 3-5 października
Głogów
4-5 października
Jelenia Góra
11-12 października
Bystrzyca Kłodzka
11-12 października
Ząbkowice Śląskie
17-19 października
Wałbrzych 18-25 października

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w największym na Dolnym Śląsku święcie nauki!

Więcej informacji na stronie internetowej www.festiwal.wroc.pl.

Bądź poinformowany subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Contact form submitted!
Dziękujemy za wysłanie formularza.
Member of European Science Events Association       PLACES project        *