Discovery

 

english version english
Dotychczasowe biuletyny:
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004
Szukaj w Biuletynach:
e-Biuletyn 2009-08-20: Biuletyn DFN 4/2009 Dwunasty sezon największego święta nauki

Dolnośląski Festiwal Nauki zbliża się wielkimi krokami. Dzierżymy właśnie świeże i ciepłe jeszcze – gdyż prosto z drukarni – programy tegorocznej, dwunastej już edycji. Zaplanowaliśmy na nią ponad 900 (bagatela) imprez.

Festiwal stanowi doskonałą okazję do tego, aby w niekonwencjonalny sposób poznać tajniki różnych dziedzin wiedzy. Warsztaty, pokazy, happeningi i wykłady mają charakter otwarty i każdy – przedszkolak, uczeń starszy i młodszy, rodzic i senior – znajdzie coś dla siebie w przebogatej festiwalowej ofercie. Oprócz politechniki i uniwersytetu imprezy współtworzą największe wrocławskie instytucje kulturalne i naukowe.

Dostosowaniu programu do wieku i zainteresowań uczestników służą wyodrębnione kategorie tematyczne, m.in. „Niezwykły świat chemii”, „W świecie sztuki”, „Medycyna i zdrowie”, „Wyprawa w społeczeństwo”, „Nauki humanistyczne”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „Wyobraźnia i myśl sięgają dalej niż do gwiazd” i nawiązuje do roku 2009 ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Astronomii, dlatego gros wydarzeń dotyczyć będzie świata astronomii, fizyki i matematyki. Ciekawie zapowiada się spotkanie z gen. Mirosławem Hermaszewskim, a także wystawa z okazji 50-lecia NASA.

Festiwal pozwala też otworzyć się na innych ludzi. Cykl niezwykłych spotkań pt. „Odcienie świata ciszy” obejmuje warsztaty języka migowego i kultury Głuchych.

Miejscem imprez DFN jest nie tylko Wrocław. Edycję regionalną organizują jeszcze: Legnica, Ząbkowice Śląskie, Wałbrzych, Jelenia Góra i – po raz pierwszy w tym roku – Bystrzyca Kłodzka.

Odbywający się we wrześniu festiwal od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem coraz większej rzeszy osób. To jedna z niewielu okazji, by zetknąć się z wiedzą, zjawiskami i nowinkami technicznymi, które na co dzień są poza naszym zasięgiem. Całościowy program imprez dostępny jest na stronie www.festiwal.wroc.pl oraz w punktach informacyjnych: w Biurze DFN, Zintegrowanym Centrum Studenckim Politechniki Wrocławskiej, Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej OKiS, Księgarni Muzeum Narodowego, Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Marta Wąsik

Bądź poinformowany subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Contact form submitted!
Dziękujemy za wysłanie formularza.
Member of European Science Events Association       PLACES project        *