Discovery

 

english version english
Dotychczasowe biuletyny:
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004
Szukaj w Biuletynach:
e-Biuletyn 2009-05-25: Biuletyn DFN 1/2009 Wyobraźnia i myśl sięgają dalej niż od gwiazd - XII DFN

Drodzy Sympatycy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!

Pełną parą ruszyły przygotowania do XII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 18 - 23.09.2009 r. W przedsięwzięcie zaangażowały się wszystkie wyższe uczelnie z Wrocławia oraz dwa Instytuty PAN; w organizację włączyli się także nowi współorganizatorzy, chcący przyczynić się do powodzenia imprezy. Od tego roku Festiwalem kieruje dr hab. Kazimierz Orzechowski, prof. UWr.  Hasło tej edycji - Wyobraźnia i myśl sięgają dalej niż od gwiazd - nawiązuje do ogłoszonego przez ONZ roku 2009 Międzynarodowym Rokiem Astronomii. W związku z tym, w ramach imprezy wiodącej, będziemy mogli spotkać się z wybitnym astronautą – gen. Mirosławem Hermaszewskim. Będzie to nie lada gratka dla osób zainteresowanych kosmosem i okazja, aby spotkać niezwykłego człowieka, jakim niewątpliwie jest gen. Hermaszewski. Ponadto odbędą się setki imprez z różnych dziedzin nauki i sztuki. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
 

Już po raz trzeci w programie znalazł się „Park Wiedzy”. Jest to weekendowy piknik naukowy, zorganizowany z myślą o rodzinach z dziećmi. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji kierowanych do najmłodszych. Przy poszczególnych stanowiskach, przedstawiciele uczelni, pokażą, jak w praktyce zastosować nabytą wiedzę, a dzieci same będą mogły wykazać się swoją twórczością, na przykład, podczas malowania gipsowych masek.
 

W ubiegłym roku ogromnym zainteresowaniem cieszył się blok dla osób niesłyszących. Dlatego nadchodząca edycja DFN będzie kontynuowała cykl imprez dla Głuchych. Przez całą festiwalową sobotę będzie można uczestniczyć w wykładach, warsztatach i grach, poznając „Odcienie świata ciszy”.
 

W dziedzinę sztuki wprowadzą nas między innymi wykładowcy oraz studenci Akademii Muzycznej, którzy przybliżą uczestnikom sylwetkę jednego z największych polskich kompozytorów - Karola Szymanowskiego. W ramach imprezy poznamy biografię twórcy. Wykład urozmaicony będzie pokazem slajdów. Na koniec zaś usłyszymy utwory Szymanowskiego w wykonaniu prowadzących.
Podobnie, jak w poprzednich latach, Festiwal wyruszy w rejony Dolnego Śląska. W tym roku, obok Legnicy, Wałbrzycha, Ząbkowic Śląskich i Jeleniej Góry, po raz pierwszy DFN pojawi się w Bystrzycy Kłodzkiej. Cieszymy się, że Festiwal spotyka się z tak ogromnym zainteresowaniem odbiorców nie tylko we Wrocławiu, ale i w całym województwie. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezach. Pokażmy, że „Wyobraźnia i myśl sięgają dalej niż do gwiazd”.

Bądź poinformowany subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Contact form submitted!
Dziękujemy za wysłanie formularza.
Member of European Science Events Association       PLACES project        *