Discovery

 

english version english
Dotychczasowe biuletyny:
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004
Szukaj w Biuletynach:
e-Biuletyn 2008-10-22: Biuletyn DFN 10/2008 Festiwal Nauki w Jeleniej Górze

Jelenia Góra, atrakcyjne centrum uzdrowiskowe i turystyczne zaprasza na rozrywkę intelektualną związaną z regionalna edycją XI DFN. Filozoficzne rozważania dotyczące końca świata i tak zwanego prapoczątku z pewnością zainteresują młodych intelektualistów z Regionu (Filozofia wszechświata, czyli jak było na początku?, Gdzie właściwie jest koniec świata?). Popularyzacja zasobu archiwalnego stanowi ważną dziedzinę pracy archiwistów, należy pokazać społeczeństwu zgromadzone ciekawe źródła historyczne, które są niezwykle istotne dla potomnych. Okazją ku temu będą wykłady - Rozwój Jeleniej Góry na przełomie XIX i XX wieku w świetle dokumentacji budowlanej.

Sesje wyjazdowe to bogata oferta z zakresu różnych nauk, medyczna tematyka tak teraz, jak i podczas poprzednich edycji wydaje się niezwykle atrakcyjna i ważna. Organizatorzy proponują nowoczesny, atrakcyjny temat – Metale w stomatologii.

Natomiast na zagrożenia związane z terroryzmem we współczesnym świecie, zaprasza ppłk. K. Jamroziak z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Podczas prezentacji, zapozna słuchaczy z wojskowymi technikami stosowanymi w zwalczaniu terroryzmu. Miłość zawsze budziła fascynację, przez niektórych bywa uważana za sens życia – czyniąc je prawdziwym i w pełni szczęśliwym. O miłości z naukowego punktu widzenia i nie tylko będzie można podyskutować podczas spotkania Miłość-czy to tylko afrodyzjak?.

Interesująco zapowiada się prezentacja Wspomaganie edukacji Internetem- niezwykle aktualna tematyka, promowana i finansowana przez programy unijne. Znaczny przyrost informacji w dzisiejszym świecie powoduje, iż poszukuje się metod zwiększających efektywność nauczania. Zdobywanie wiedzy i umiejętności jest nie tylko domeną ludzi w „wieku szkolnym”, lecz również osób pracujących zawodowo. Jednym ze sposobów na wspomaganie edukacji jest tzw. distance learning.

Jak zawsze w Regionie oczekiwane są prezentacje Eksperyment w chemii z udziałem studentów i doktorantów Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, jest to doskonała okazja do poznania czym w życiu człowieka są różne związki chemiczne i jaką odgrywają rolę. Wykłady i pokazy Festiwalu w Regionie, tej największej imprezy popularyzującej wiedzę na Dolnym Śląsku. Od pierwszej jego edycji cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Z pewnością każdy znajduje tu coś interesującego od prostych zabaw do prezentacji najnowszych teorii o badaniach naukowych, technologiach.

Bądź poinformowany subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Contact form submitted!
Dziękujemy za wysłanie formularza.
Member of European Science Events Association       PLACES project        *