Discovery

 

english version english
Dotychczasowe biuletyny:
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004
Szukaj w Biuletynach:
e-Biuletyn 2008-08-21: Biuletyn DFN 4/2008 Dla najmłodszych

Wśród ośmiuset propozycji tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki znalazło się bardzo wiele skierowanych specjalnie do najmłodszych. Imprezy te obejmą wszystkie rejony nauki i nie będą jedynie akademickimi wykładami, ale warsztatami, pokazami i prezentacjami angażującymi dzieci do czynnego udziału. Będzie więc można zgłębić swoją ornitologiczną wiedzę, zobaczyć pokaz walki na białą broń, namalować własną mapę Dolnego Śląska, poznać przyrodę Arktyki a nawet rozmiar kosmosu.

Nowością będą astronomiczne warsztaty dla dzieci do lat siedmiu. Dzięki nim najmłodsi nie tylko zapoznają się z Układem Słonecznym, ale i będą mieli okazję przedstawić jego własną wizję, a nawet zbudować rakietę i potem ją wystrzelić.
Sprawdzoną propozycją adresowaną do dzieci jest dwudniowy Park Wiedzy odbywający się we wrocławskim Parku Staromiejskim. Na szesnastu stoiskach, dzięki połączeniu nauki i sztuki z zabawą, dzieci zbudują własny aparat fotograficzny, wyplotą wiklinowy koszyk, zrobią i ozdobią swoją gipsową maskę, rozwiążą zagadki i łamigłówki logiczne przygotowane przez MENSĘ, zobaczą ruchome konstrukcje z klocków K’NEX i wezmą udział w warsztatach pt. Przedsiębiorczy krasnal, które wprowadzą je w meandry współczesnego świata.

Festiwal nie zapomniał także o rodzicach i nauczycielach, którzy dzięki wielu warsztatom i wykładom będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o świecie dzieci. Odbędą się m.in. warsztaty pt. Przyjazna wywiadówka, gdzie będzie można nabyć umiejętność kształtowania trwałych, pozytywnych relacji i dojrzałej komunikacji między nauczycielami i  rodzicami, czy warsztaty uczące zasad racjonalnego odżywiania dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat.

To oczywiście tylko niektóre z propozycji, serdecznie zapraszamy na wszystkie festiwalowe imprezy. Jesteśmy przygotowania nawet na najtrudniejsze pytania młodych ludzi, dla których DFN może być pierwszą, inspirującą podróżą w niezmierzony świat nauki.

Bądź poinformowany subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Contact form submitted!
Dziękujemy za wysłanie formularza.
Member of European Science Events Association       PLACES project        *