Discovery

 

english version english
Dotychczasowe biuletyny:
Biuletyny - rok 2012
Biuletyny - rok 2011
Biuletyny - rok 2010
Biuletyny - rok 2009
Biuletyny - rok 2008
Biuletyny - rok 2007
Biuletyny - rok 2006
Biuletyny - rok 2005
Biuletyny - rok 2004
Szukaj w Biuletynach:
e-Biuletyn 2008-06-15: Biuletyn DFN 3/2008 Współczesny poemat rozumu – filozofia multimedialnie

W tym roku na Dolnośląskim Festiwalu Nauki zostanie zaprezentowana niezwykła wystawa multimedialna młodego wrocławianina, Jakuba Jernajczyka, Obrazki z filozofii.

Wystawa angażuje nowoczesne technologie multimedialne do prezentacji klasycznych zagadnień filozofii i nauki. I tak zostaną tu wykorzystane: ekrany dotykowe, monitory obrotowe, projekcje cyfrowe, gry sieciowe, za pomocą których autor postara się przybliżyć widzom tak abstrakcyjne pojęcia jak czas, ruch, nieskończoność itp. Ba, można nawet powiedzieć, że dzięki zastosowanej technologii odwiedzający wystawę będą mieli okazję wręcz fizycznie dotknąć istoty tych problemów. Celem prezentacji jest ukazanie filozofii jako pretekstu do dobrej zabawy, która doskonale może się wpisać w epokę cyfrowej rozrywki, a dzięki temu przestanie się kojarzyć wyłącznie ze studiowaniem napisanych niezrozumiałym językiem, opasłych tomów książek.

Autor wystawy jest absolwentem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Pracuje jako asystent w Katedrze Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu. Wykłada także w Instytucie Matematyki UWr. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2006/2007.

Wcześniej prezentował swoje prace między innymi na wystawach:

  1. Między sztuką a nauką (wystawa indywidualna), galeria „Łącznik”, Wrocław, 2006
  2. Mediaramy, Galeria „Awangarda” BWA Wrocław, 2006
  3. Survival 5, Wrocław, 2007

Wystawę „Obrazki z filozofii” można będzie obejrzeć także w galerii „Za szkłem” we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, w dniach 8-12 lipca 2008. Jeden z projektów - „Koło wiedzy” - będzie prezentowany także w ramach festiwalu Survival 6, który w tym roku odbywa się w Dzielnicy Czterech Świątyń, w dniach 29.06. – 1.07.2008 r. Zaś w październiku 2008 r. wybrane instalacje artysty zostaną zaprezentowane w Galerii Miejskiej w Łodzi, w ramach zbiorowej wystawy pracowników Katedry Sztuki Mediów wrocławskiej ASP.


Zapraszamy serdecznie.


Bawcie się z nami ucząc, uczcie się z nami bawiąc.


Iwona Rzeźnicka

Bądź poinformowany subskrybuj biuletyn

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Biuletyn dodaj swój adres do listy wysyłkowej (wykorzystaj poniższy formularz). Aby zrezygnować z subskrybcji Biuletynu wykorzystaj powyższy formularz (zaznacz opcję usuń adres).

Contact form submitted!
Dziękujemy za wysłanie formularza.
Member of European Science Events Association       PLACES project        *